Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-05-23 18:58 | Rozmiar tekstu: A A A

Co dalej z szerokopasmowym internetem na Warmii i Mazurach?

Olsztyn24
Sprawę zreferowała członek zarządu województwa Sylwia Jaskulska | Więcej zdjęć »
W sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie odbyła się dzisiaj (23.05) sesja Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Radni zajmowali się między innymi sprawozdaniem z realizacji programu współpracy samorządu województwa z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami, prowadzącymi działalność pożytku publicznego na lata 2016-2021 w roku 2016, informacją o stanie realizacji strategii rozwoju Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie w latach 2015-2022 i uchwałą w sprawie zmian w budżecie województwa na 2017 rok.

Jednym z tematów podjętych na sesji była sprawa budowy szerokopasmowej sieci Internetu w regionie, która ze sfery marzeń o nowoczesności i podniesieniu komfortu życia mieszkańców Warmii i Mazur przeszła do sfery trwającego w nieskończoność konfliktu wykonawcy z zarządem województwa, z wielkimi pieniędzmi w tle i perspektywą bankructw regionalnych podwykonawców oraz niszczenia pozostawionej bez nadzoru już powstałej infrastruktury, a także braku chętnych do zrealizowania tzw. ostatniej mili (zapraszamy do lektury naszych artykułów w tym temacie - linki dostępne są w kolumnie „Powiązane artykuły”).

Jak się jednak okazało, pojawiło się kilka światełek w tunelu - wśród nich m.in. nowy inwestor, który podejmie się wybudowania ostatniej mili i projekt rządowy, który pozwoli na podłączenie do sieci np. szkół. Czy jednak inwestycja dojdzie do skutku i województwo rozwiąże najbardziej palący problem - wypłacenia zaległych należności podwykonawcom? To póki co jest wielką niewiadomą. Dlaczego? Odpowiedź między innymi na to pytanie dostępna jest w zapisie wideo dzisiejszej sesji, który publikujemy wraz z tym materiałem. Zapraszamy do zapoznania się z filmem.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wystąpienia nt. sprawy szerokopasmowego internetu na sesji sejmiku

23-05-2017

image galeria
Wystąpienie nt. realizacji strategii rozwoju dróg wojewódzkich

24-05-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl