Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Karol Głębocki | 2017-05-27 16:04 | Rozmiar tekstu: A A A

Kolejne zadania z Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych skierowane do realizacji

Olsztyn24
Wiceminister Jerzy Szmit na budowie S51 (fot. K. Głębocki - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Wiceminister infrastruktury i budownictwa, Jerzy Szmit, podczas wizyty na budowie drogi ekspresowej S51 podpisał dzisiaj (27.05) programy inwestycji dla trzech zadań z Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Są to: budowa chodnika w ciągu drogi krajowej nr 16 w Tyrowie, budowa chodnika w ciągu drogi krajowej nr 53 w Trękusku oraz rozbudowa drogi krajowej nr 53 na odcinku Korpele – Szczytno.

W Tyrowie i Trękusku zostaną wybudowane chodniki o szerokości 2 m, odwodnienie drogi, wykonane zostaną przejścia dla pieszych z doświetleniem oraz oznakowanie poziome i pionowe wraz z urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego. W Trękusku powstanie chodnik o długości ok. 450 m o szacunkowej wartości 560 tys. zł, natomiast w Tyrowie chodnik będzie miał długość 312 m. Szacunkowy koszt tego zadania to ok. 370 tys. zł. Realizacja obu zadań jest zaplanowana na rok 2017.

Rozbudowa drogi krajowej nr 53 na odcinku Korpele – Szczytno obejmuje dostosowanie konstrukcji drogi do nośności 11,5 kN/oś na długości 950 m, budowę zatoki autobusowej, chodników i ścieżki rowerowej, przebudowę istniejących zjazdów i odwodnienie pasa drogowego. Szacunkowy koszt tego zadania to 3,2 mln zł. Realizacja przewidziana jest na lata 2018 – 2019.
R E K L A M A
banner
Wiceminister podczas wizyty na budowie drogi ekspresowej S51 uczestniczył w spotkaniu z kierownictwem kontraktu i zapoznał się z postępem robót na tej inwestycji. Zaawansowanie finansowe tego zadania wynosi 64%. Wykonywane są obecnie roboty bitumiczne, trwają prace na obiektach mostowych. Wykonawcą zadania o wartości 394,8 mln zł jest firma Energopol-Szczecin SA. Zakończenie robót planowane jest na grudzień 2017 r.

Inwestycja polega na budowie 13,3 km dwujezdniowej drogi ekspresowej S51 wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz obiektów ochrony środowiska. Połączenie z siecią dróg lokalnych zapewnią dwa węzły drogowe – „Stawiguda” i „Gryźliny”. Budowany odcinek drogi S51 dowiązany będzie do węzła Olsztyn Południe, w ciągu południowej obwodnicy Olsztyna. Koniec odcinka znajdzie się w okolicy miejscowości Ameryka, na styku z obwodnicą Olsztynka w ciągu drogi S51.

Dzięki wybudowaniu S51, stolica regionu – Olsztyn uzyska bezpośrednie połączenie z resztą kraju poprzez sieć dróg ekspresowych i autostrad.

Karol Głębocki
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl