Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
EM | 2017-06-06 21:41 | Rozmiar tekstu: A A A
Recitale Tatiany Krakowskiej

Duży głos na małej ulicy

Olsztyn24
Zdjęcia z przygotowań do recitalu na ulicy (fot. SPKiS - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Przed tygodniem, mimo przeszywającego chłodu, na olsztyńskiej ulicy Kołłątaja zaśpiewała Tatiana Krakowska. Białoruska wokalistka, która wyszła za mąż za Polaka i od dwóch lat mieszka w Olsztynie, w niedawno  utworzonym studiu kształci głosy młodych olsztynian. Sama jednak też chętnie pokazuje się w popularnym repertuarze i śpiewa w kilku językach. Ponownie zaśpiewa 9 czerwca (piątek), o godz. 18., ponownie na ulicy Kołłątaja.  

Ostatni koncert podziwiało niewielu słuchaczy. Ulice wyludnił zimny wiatr i brak silnej promocji, ale nie zahamowało to Tatiany. Operując doskonałym głosem zachwyciła tych, których ten głos zatrzymał. Niektórzy nie kryli zachwytu i podarowali jej kwiaty.

Tatiana Krakowska jest wykształconą wokalistką, kompozytorką oraz pedagogiem specjalizującym się w śpiewie estradowym z wieloletnim doświadczeniem. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Muzycznej w Mińsku w klasie wokalu i jazzu. Tam też przez wiele lat zajmowała się kształceniem techniki śpiewu dzieci i młodzieży W swoim repertuarze estradowym posiada zarówno najważniejsze standardy muzyki rockowej i jazzowej, jak i znane rosyjskie romanse.
R E K L A M A
banner
Na recitale Tatiany zapraszają dwa Stowarzyszenia - Starówka Razem oraz Pro Kultura i Sztuka – organizacje, których talent Tatiany zachwycił i jest czymś odrębnym w propozycji kulturalnej Olsztyna. Tej wykształconej artystce przysłowiowa korona z głowy nie spadła, gdy stanęła przed jednym ze sklepów na starówce. Niejedna dużo większa scena mogłaby zazdrościć, że jej u siebie nie ma. W rozmowie okazało się, że pani Tatiana próbowała nawiązać kontakt z wieloma potencjalnymi organizatorami takich recitali, instytucjami, ośrodkami itp. – w Olsztynie dotąd bez skutku! Stąd pomysł „na ulicę”. Jak powiedział pan Tomasz, jeden z zachwyconych  słuchaczy Tatiany – „Warto posłuchać wokalu kobiety, która nie rezygnuje ze śpiewu, zachowując przy tym swoją godność, brawo!”.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~pytanie / 2017-06-07 22:16
o której godzinie
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl