Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
SPKiS | 2017-05-28 22:01 | Rozmiar tekstu: A A A
Nagrody w kulturze za rok 2017

Na dobry początek

Olsztyn24
Laureaci nagród Stowarzyszenia Pro Kultura i Sztuka w 2016 roku
Stowarzyszenie Pro Kultura i Sztuka w Olsztynie zaprasza do zgłaszania kandydatów w trzeciej edycji corocznych nagród i tytułów dla ludzi działających w kulturze: „Talent Olsztyna 2017” oraz „Uskrzydleni 2017”.
 
Tytuł „Talent Olsztyna” w danym roku otrzymuje twórca lub zespół wyłącznie z Olsztyna. Natomiast „Uskrzydleni” to tytuł dla twórców z regionu, choć Kapituła nagrody nie wyklucza, by mógł w niej zaistnieć także artysta olsztyński. Organizator nagrody chce przede wszystkim i na miarę swoich możliwości nagradzać artystów na starcie do kariery, ale też niedostrzeżonych lub niedocenionych publicznie i tym samym nie pozwolić na wygaśnięcie zapału w tym, co robią.
 
Stowarzyszenie w grudniu ubiegłego roku wręczyło nagrody „Talent Olsztyna 2016” tenorowi Damianowi Romualdowi Borkowskiemu (chór Bel Canto), a tytuły „Uskrzydleni” otrzymali: olsztyński gitarzysta Rafał Majek (obecnie student Akademii Muzycznej w Katowicach) oraz para animatorów kultury z Mrągowa Aleksandra Lemańska i Paweł Kisiel. Pokazem specjalnym podczas gali, oprócz mini koncertów nagrodzonych artystów, był także spektakl Teatru Ale, działający przy Fundacji Alternatywnej Edukacji Ale z inicjatywy pary laureatów nagrody z Mrągowa.
 
Tegoroczne nagrody otrzymają twórcy lub grupa artystyczna, bez względu na rodzaj uprawianej aktywności twórczej (plastyka, taniec, muzyka) czy wiek twórców, prezentująca potencjał artystyczny, kreacyjne zdolności animowania środowiska na rzecz kultury.
 
Zgłoszenia kandydatów do nagrody dokonują: sami zainteresowani lub osoby czy środowiska rekomendujące (instytucje, organizacje, osoby działające w edukacji i kulturze, inni artyści, partnerzy organizacyjni, media). Zgłoszenia w wersji elektronicznej wraz z uzasadnieniem (czy rekomendacją, opinią) i krótkim biogramem artystycznym (w tym wskazanie działalności w ostatnim okresie - minimum 2 lata - podanie rodzaju ewentualnie już odniesionych sukcesów), a także z podaniem kontaktu (telefon, e-mail, adres zamieszkania), należy  przekazać na adres Stowarzyszenia Pro Kultura i Sztuka: prokulturaolsztyn@o2.pl. Informacje dodatkowe (regulaminowe) można uzyskać pod tel.: 607 807 707 lub na stronie http://www.prokulturaolsztyn.pl/aktualno%C5%9Bci.html
 
Wnioski można nadsyłać w terminie dowolnym do 30 października danego roku. O tytule i podziale nagród finansowych decyduje Kapituła, powołana przez Zarząd Stowarzyszenia wraz z jego czynnym udziałem w pracach. Wręczenie nagród laureatom nastąpi podczas uroczystej gali w końcu roku, a postanowienie Kapituły co do nagród zostanie podane do publicznej wiadomości.
 
Wszystkie nagrody mają formę rzeczową i finansową. Tegoroczny budżet nagrody i organizacji wydarzenia tworzony jest dzięki darczyńcom prywatnym, instytucjonalnym oraz życzliwym kulturze przedsiębiorcom.
 
Organizatorem nagrody jest Stowarzyszenie Pro Kultura i Sztuka, którego członkowie wykonują prace społecznie.   
 
SPKiS


R E K L A M A
banner
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl