Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-06-09 23:07 | Rozmiar tekstu: A A A

Nowe wozy strażackie dla OSP w Nowej Wsi i Butrynach

Olsztyn24
Uroczystość w Nowej Wsi | Więcej zdjęć »
Ponad 1,6 mln złotych wydała gmina Purda na zakup dwóch średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych dla strażaków ochotników w Nowej Wsi i Butrynach. Uroczystość przekazania strażakom nowiutkich MAN-ów odbyła się dzisiaj (9.06) przy remizie strażackiej w Nowej Wsi.

Na uroczystość zorganizowaną przy remizie strażackiej w Nowej Wsi przez wójta gminy Purda Piotra Płoskiego oraz strażaków ochotników z gminy Purda przyjechali m.in. marszałek województwa, a zarazem szef strażaków ochotników w regionie, Gustaw Marek Brzezin wraz z członkiem zarządu województwa Sylwią Jaskólską, przewodniczący Rady Powiatu Olsztyńskiego i były wójt gminy Purda Jerzy Laskowski, wicestarosta olsztyński Andrzej Abako, przedstawicielka Wojewody Bożenna Ulewicz, wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie Tadeusz Ratyński, proboszcz parafii w Butrynach ks. kan. Jan Pietrzyk, przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Policji i leśnicy. Nie zabrakło radnych Rady Gminy w Purdzie i mieszkańców gminy.

Przekazane strażakom wozy bojowe zakupiła gmina Purda. Na zakup jednego z MAN-ów gmina zaciągnęła pożyczkę w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, zakup drugiego w przeważającej części pokryto środkami unijnymi.
R E K L A M A
banner
Uroczystość w Nowej Wsi była okazją do wręczenie odznaczeń i wyróżnień najaktywniejszym strażakom z Gminy Purda oraz podziękowań osobom, które przyczyniły się do zakupu nowych wozów strażackich.

Więcej o uroczystości na naszych zdjęciach i filmach.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [2]
~strażak / 2017-06-11 22:07
Przebierańcom z urzędu marszałkowskiego strażacy mówią NIE!
~suweren / 2017-06-10 09:34
Ważne że wozy strażackie są poświęcone.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Przekazanie wozów ratowniczo-gaśniczych strażakom z Nowej Wsi i Butryn (1)

09-06-2017

image galeria
Przekazanie wozów ratowniczo-gaśniczych strażakom z Nowej Wsi i Butryn (2)

10-06-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl