Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-06-17 15:46 | Rozmiar tekstu: A A A

Dyplomy Uniwersytetu Młodego Odkrywcy rozdano na Wydziale Biologii i Biotechnologii UWM

Olsztyn24
Absolwenci Uniwersytetu Młodego Odkrywcy na Wydziale Biologii i Biotechnologii UWM | Więcej zdjęć »
Po Wydziale Sztuki również Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zakończył projekt Uniwersytet Młodego Odkrywcy. Uroczystość wręczenia dyplomów młodym studentom z popisem ministra Jarosława Gowina odbyła się dzisiaj (17.06) w auli Collegium Biologiae Wydziału Biologii i Bitechnologii UWM.

Uniwersytet Młodego Odkrywcy to inicjatywa Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jednym z jej głównych założeń jest popularyzacja dokonań polskich naukowców wśród różnych grup społecznych (od juniorów do seniorów), a także dotarcie z atrakcyjną formą edukacji do obszarów wykluczonych. Do udziału w projekcie zgłosiły się dwa wydziału Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego: Wydział Biologii i Biotechnologii oraz Wydział Sztuki. Na realizację projektu każdy z wydziałów otrzymał z MNiSW dofinansowanie w wysokości po ok. 40 tys. Dla młodych słuchaczy w wieku 6-16 lat zajęcia były bezpłatne i odbywały się na uczelni pod okiem nauczycieli akademickich.

Celem projektu realizowanego przez Wydział Biologii i Biotechnologii była popularyzacja wiedzy przyrodniczej i budowanie kapitału naukowego wśród młodzieży z woj. warmińsko-mazurskiego oraz wzmocnienie istniejących (i powołanie nowych) Klubów Młodego Odkrywcy, poprzez bliski i bezpośredni kontakt z naukowcami oraz udział w zajęciach, odbywających się w laboratoriach uniwersyteckich. Drugim istotnym celem było wypracowanie modelu trwałej współpracy naukowców z UWM z młodzieżą szkolną, a w efekcie z nauczycielami i samorządami wokół Klubów Młodego Odkrywcy w woj. warmińsko-mazurskim.
R E K L A M A
banner
Uczniwie uczestniczący w regularnych zajęciach Uniwersytetu Młodego Odkrywcy oraz uczniowie realizujący zadania w Klubach Młodego Odkrywcy, a także nauczyciele zaangażowani w projekt otrzymali dyplomy pamiątkowe, potwierdzające udział w projekcie i zajęciach na UWM  w Olsztynie. To łącznie ponad 200 dyplomów z popisem ministra nauki i szkolnictwa wyższego jarosława Gowina dla uczniów i nauczycieli ze szkół w Szczytnie, Ostródzie, Stawigudzie, Butrynach, Lamkowie, Dywitach, Olsztynie, Łupsztychu i Dzierzgoniu.

- Myślę, że realizacja projektu udała się nam bardzo dobrze - mówi dr hab. Stanisław Czachorowski, koordynator projektu na Wydziale Biologii i Biotechnologii. - Niktóre rzeczy udały nam się lepiej niż myśleliśmy, inne gorzej, ale to był projekt trochę badawczy. Chcieliśmy sprawdzić jak to działa. Pewne rzeczy były dla nas zupełnie nowe, chociażby uczniowie - to są inni studenci, niż co z którymi do tej pory mieliśmy kontakt. Generalnie jestem bardzo zadowolony. Na pewno warto, żeby odbyła się kolejna edycja Uniwersytetu Młodego Odkrywcy. Jeżeli ministerstwo nie będzie chciało kontynuować projektu - chociaż myślę, że będzie chciało - to i tak będziemy projekt kontynuować. Jesteśmy bardzo zainteresowani kontaktami z młodymi studentami.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
P L I K   M P 3
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Rozdanie dyplomów Uniwersytetu Młodego Odkrywcy

17-06-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl