Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anetta Socha | 2017-06-23 14:38 | Rozmiar tekstu: A A A
W Gimnazjum nr 5

Ostatni taki koniec roku szkolnego

Olsztyn24
Zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum nr 5 w Olsztynie (fot. Lech Wąsowski - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W czwartek (22.04) po południu w Gimnazjum nr 5 zebrali się po raz ostatni uczniowie klas trzecich, a właściwie absolwenci szkoły. W tym dniu odbyła się wielka uroczystość pożegnania ze szkołą.

Spotkanie tradycyjnie rozpoczął chór szkolny prowadzony przez Hannę Borys. Wysłuchaliśmy nastrojowej piosenki o pożegnaniach. Parę chwil później mieliśmy okazję podziwiać Maję Kucner w brawurowym wykonaniu piosenki Parę chwil z repertuaru zespołu IRA. Całość spotkania poprowadziła Magdalena Wróblewska - Stepańczak i uczyniła to jak zawsze niezwykle elegancko.

Ponieważ było to wyjątkowe spotkanie, nie zabrakło przemówień i podziękowań. Na początku głos zabrała dyrektor Gimnazjum nr 5 Jarosława Kozak, potem w imieniu wychowawców wypowiedziała się Małgorzata Osińska, a w imieniu rodziców dziękowała Joanna Łukasiak.
R E K L A M A
banner
Kolejna część pożegnań ze szkołą w Gimnazjum nr 5 to czas dla osób wyróżniających się w nauce, działalności artystycznej, wolontariacie, sporcie, pracy społecznej. Nauczyciele postarali się docenić wszystkich. Zatem pierwsi odebrali nagrody uczniowie, którzy zdobyli świadectwa z czerwonym paskiem. Ich rodzice poproszeni o wystąpienie razem z dziećmi przeżyli też chwile wzruszenia. Wśród nich byli nasi absolwenci, którzy ukończyli Szkołę Podstawową nr 14.  Szczególnie wyróżniono dwóch chłopców, Szymona Ścibka, który zdobył najwyższą średnią ocen w szkole i Dominika Sweda, który zdobył drugą lokatę i miał 100-procentową obecność w szkole.

W sposób szczególny nagrodzono też między innymi Jakuba Świdziniewskiego, który ten rok szkolny zakończył wieloma sukcesami - zdobył trzy laury poetyckie, tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, nagrodę za tekst sztuki wystawianej przez szkolne koło teatralne w Przeglądzie Małych Form Teatralnych, a także laury w dziedzinie języka hiszpańskiego.

W tradycji szkoły jest też przyznawanie tytułu najpopularniejszego sportowca. W tym roku te tytuły powędrowały do rąk Sandry Adamczyk i Dominika Murzyna. Dominik otrzymał też w uczniowskim plebiscycie tytuł Najfajniejszego Chłopaka.

Innym ważnym zwyczajem jest przyznawanie przez grono pedagogiczne tytułu Osobowość Gimnazjum nr 5. W roku szkolnym 2016/17 ten tytuł zdobyli Aleksandra Kaczyńska i Jakub Świdziniewski, dwoje uczniów wyróżniających się w zupełnie odmienny sposób.

Wychowawcy klas i pani dyrektor podziękowali też rodzicom, którzy przez 3 lata stale byli obecni w życiu szkoły. W sposób wyjątkowy zapisali się Grzegorz Panasiewicz, który stale przychodził z ciekawymi prezentacjami na lekcje biologii, panie Urszula Geszczyńska i Joanna Łukasiak, dzięki którym nasi uczniowie przeżyli taki bal gimnazjalistów, jakiego nie da się zapomnieć do końca życia.

Na koniec uroczystości absolwenci wysłuchali listu Piotra Grzymowicza prezydenta Olsztyna.

O oprawę muzyczną zadbała jak zawsze Hanna Borys, dzięki czemu uroczystość była po prostu piękna.

Anetta Socha
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl