Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anna Chorzelewska | 2017-06-05 22:30 | Rozmiar tekstu: A A A

Gimnazjaliści wzięli udział w akcji „Kilometry Dobra”

Olsztyn24
Reprezentanci Gimnazjum nr 5 na „Kilometrach Dobra” (fot. Lech Wąsowski - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W niedzielę (4.06) w Parku im. Janusza Kusocińskiego w Olsztynie odbył się finał ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Kilometry Dobra”. Mimo deszczowej aury w dobrych humorach i gotowi do pomocy w parku stawili się wolontariusze z Gimnazjum nr 5, aby wspólnie układać „kilometry” z monet.

W „Mistrzostwach Dobroci” Gimnazjum nr 5 reprezentowali: Barbara Jermolonek (III c), Marta Dąbrowska (III c), Natalia Wiśniewska (III c), Natalia Stępniak (III b), Aleksander Orzechowski (I a) i Igor Stankiewicz (I a), a uczniom towarzyszyli nauczyciele Anna Chorzelewska oraz Lech Wąsowski.

Gimnazjaliści układali z jednozłotowych monet - zbieranych przez trzy miesiące w olsztyńskich szkołach (Gimnazjum nr 5 zebrało na rzecz akcji 485,26 zł), parafiach i innych placówkach - „Kilometry Dobra”. Wolontariusze przyklejali monety na taśmę klejącą, tworząc metrowe odcinki. Była to próba pobicia rekordu Guinnessa w układaniu kilometrów z monet.
R E K L A M A
banner
Empatią wykazali się również nasi sportowcy, którzy wzięli udział w towarzyszącym imprezie charytatywnym „Biegu o Złotą Monetę”. Dystans jednego kilometra pokonali: Damian Szulc (III c), Łukasz Daniel (III c), Dawid Mierzejewski (III a), Dominik Swed (III a), Paweł Dybiec (III c), Katarzyna Libert (III c), Aleksandra Puźniewska (I b), Anna Wilczyńska (III a), a Anna Chorzelewska, opiekunka Szkolnego Koła Wolontariusza, dystans 5 km w klasyfikacji dla dorosłych. Nasza pani od języka niemieckiego nie dość, że się zgłosiła do biegu, to jeszcze go ukończyła z bardzo dobrym wynikiem. Uplasowała się w pierwszej dwudziestce wśród startujących kobiet, czym mocno nam zaimponowała.

Uczniowie z Gimnazjum nr 5 okazali się najszybsi w swojej kategorii wiekowej. Oto wyniki:

I miejsce- Łukasz Daniel
II miejsce- Damian Szulc
III miejsce- Dawid Mierzejewski

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a chłopcy, za trzy pierwsze miejsca, ciekawe nagrody rzeczowe. Po biegu zawodnicy jeszcze pomagali układać monety.

Pieniądze zebranie od uczestników biegu oraz z „Kilometrów Dobra” zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację chorych i niepełnosprawnych dzieci oraz zakup sprzętu medycznego.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl