Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
TL | 2017-06-30 19:27 | Rozmiar tekstu: A A A

Miły gość w Muzeum Sportu w Olsztynie

Olsztyn24
Wojciech Bartoszewicz i Otton Tuszyński w olsztyńskim Muzeum Sportu
Dzisiaj (30.06) w południe Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie odwiedził Wojciech Bartoszewicz – syn Eliasza, najlepszego boksera Warmii i Mazur, trzykrotnego wicemistrza Polski.

Wojciech Bartoszewicz mieszka w Hamburgu. W Olsztynie przebywa na krótkim urlopie. Pobyt w stolicy Warmii i Mazur był wspaniałą okazją, by zobaczyć gabloty jakie powstały w muzeum dzięki pamiątkom, które przekazał placówce.

- W trakcie tego niespodziewanego spotkania wspominaliśmy ojca Wojciecha Bartoszewicza, jego karierę zawodniczą oraz sukcesy sportowe
- informuje Tomasz Lenkiewicz z Muzeum Sportu. - Pan Wojciech obiecał, że ofiaruje jeszcze kilka pamiątek, które ma u siebie w domu. Wzbogaci to zbiory po Eliaszu Bartoszewiczu, które i tak są już bardzo ciekawe i atrakcyjne.

Podczas wizyty w muzeum panu Wojtkowi towarzyszył Otton Tuszyński – trener Eliasza Bartoszewicza.
R E K L A M A
banner
Komentarze [4]
~Tomek / 2017-07-01 13:52
Z całą pewnością Leszek Błażyński miał większe osiągnięcia sportowe, ale należy zauważyć, że jego wielkie sukcesy przypadły na okres gdy był bokserem BBTS Włókniarz Bielsko-Biała (1969-1974) i Szombierek Bytom (1976-1983). W Muzeum Sportu (według pomysłu Mariana Rapackiego - założyciela placówki) najbardziej honoruje się sportowców, którzy swoje sukcesy odnosili będąc zawodnikami klubów z województwa warmińsko-mazurskiego. Dlatego Eliasz Bartoszewicz i jego pamiątki sportowe są bardzo cenne w olsztyńskim muzeum. Eliasz był bokserem klubu Budowlani Olsztyn i uważany jest za najlepszego boksera Warmii i Mazur. Leszek Błażyński natomiast z całą pewnością miał większe sukcesy jako bokser z Warmii i Mazur. Serdecznie pozdrawiam pana "sportfan" i cieszę się , że skomentował pan informacje o Eliaszu Bartoszewiczu.
~sportfan / 2017-06-30 21:30
Proszę zerknąć na osiągnięcia Leszka Błażyńskiego z Ełku i porównać z osiągnięciami Eliasza Bartoszewicza. Następnie zastanowić się kto był najlepszym pięściarzem z Warmii i Mazur.
~Olsztynianin / 2017-06-30 20:16
Dzięki tym pamiątkom wróciły wspomnienia o dobrych latachęci polskiego boksu. Brawo pan Wojtek, brawo panie Ottona, brawo Muzeum Sportu. Dziękujemy.
~Kibic / 2017-06-30 20:03
Kawał historii olsztyńskiego boksu. Świetnie, ze te pamiatki trafiły do Muzeum Sportu. Nie ma na nie lepszego miejsca. Gratulacje.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl