Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Tomasz Lenkiewicz | 2017-06-13 17:19 | Rozmiar tekstu: A A A

Muzeum Sportu podsumowało tegoroczne konkursy

Olsztyn24
Podsumowanie konkursów w Muzeum Sportu (fot. archiwum Muzeum Sportu - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Olsztyńskie Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego podsumowało tegoroczne edycje konkursów, których celem jest powiększanie muzealnych zbiorów poświęconych sportowcom i sportowi na Warmii i Mazurach. Uroczystość ogłoszenia wyników i wyróżnienia zwycięzców odbyłą się wczoraj (12.06) w siedzibie muzeum - hali Urania.  

Przypomnijmy, że w tym roku Muzeum Sportu ogłosiło dwa konkursy:

1) IV edycję konkursu pod hasłem „Sportowcy Warmii i Mazur”
2) X edycję konkursu zatytułowanego „Moje sportowe pamiątki”.   
    
Konkursy trwały od stycznia do końca maja br.
       
W multimedialnym konkursie „Sportowcy Warmii i Mazur” zwyciężył Tomasz Truszkowski. Przygotował on prezentację „Sportsmenka Warmii i Mazur – Danuta Wierzbowska”. To bardzo ciekawa praca, przypominająca historię jednej z najlepszych lekkoatletek naszego województwa.  

W konkursie „Moje sportowe pamiątki” udział wzięło dziewięć osób. Włodzimierz Kobus, Maria Barcikowska, Anna Dąbrowska, Ewa i Mirosław Rombalscy, Otton Tuszyński, Wojciech Sabat, Teresa Grodzicka-Szymańska, Zenon Lemański.
R E K L A M A
banner
Dzięki pamiątkom sportowym, jakie ofiarowali uczestnicy konkursu, muzeum wzbogaciło swoje zbiory o 138  eksponatów. Wszystkie są cenne i stanowią bardzo ważną pozycję w muzeum. Najciekawsze to pamiątki po Eliaszu Bartoszewiczu, Stefanie Grodzickim oraz historia boksera i trenera Ottona Tuszyńskiego.

Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali  nagrody rzeczowe, książki o tematyce sportowej, pamiątkowe dyplomy oraz wejściówki do WCRS Aquasfera. Nagrody ufundował organizator konkursów – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

W dziesięciu edycjach konkursu udział wzięło już 101 osób, a muzeum wzbogaciło swoje zbiory o 730 eksponatów. Wszystkie pamiątki sportowe obejrzeć można w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl