Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-07-03 22:07 | Rozmiar tekstu: A A A

Posłowie PO o prawie wodnym, ochronie zabytków i Amber Gold

Olsztyn24
Posłowie Anna Wasilewska i Janusz Cichoń | Więcej zdjęć »
Warmińsko-mazurscy posłowie Platformy Obywatelskiej Anna Wasilewska i Janusz Cichoń zaprosili dzisiaj (3.07) dziennikarzy na cotygodniową konferencję prasową w celu omówienia bieżących wydarzeń i prac sejmowych. Tematem spotkania były nowelizacje prawa wodnego, ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz powiązania SKOK-ów z Amber Gold.

Anna Wasilewska skomentowała nowelizację ustawy o ochronie zabytków zwiększającą uprawnienia generalnego konserwatora zabytków oraz zmieniającą tryb powoływania konserwatorów wojewódzkich. Posłanka jest zdania, że wprowadzone zmiany są kolejnym krokiem rządzących do centralizacji władzy.

Janusz Cichoń natomiast odniósł się do procedowanej obecnie nowelizacji prawa wodnego. Zdaniem posła, proponowane zmiany mające usprawnić gospodarkę wodną będą miały negatywne skutki, jak m.in. dodatkowe koszty, które w ostatecznym rozrachunku spowodują wzrost cen i uderzą obywateli po kieszeniach. PO optuje również za stworzeniem w Olsztynie i Koszalinie Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej, które miałyby zostać utworzone razem z zaproponowanymi przez Prawo i Sprawiedliwość (w Rzeszowie i Lublinie).
R E K L A M A
banner
Poseł krytycznie skomentował również obecną sytuację w SKOK i konsekwencje, jakie rodzi ona zarówno dla budżetu, jak i osób, których oszczędności są zagrożone. Podkreślił również, że to dzięki kasom i PiS, które trzymało nad nimi pieczę doszło do powstania Amber Gold.

Więcej na ten i pozostałe tematy w zapisie wideo konferencji.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [5]
~Urzędniczka / 2017-07-05 17:27
Wszak państwo posłowie powinni najpierw we własnym ugrupowaniu ustalić strategię dot. rozwoju Polski Wschodniej. Bo na włąsne uszy słyszałam jak była minister z PO Bieńkowska opowiadała o tym, że każda złotówka na ścianie wschodniej to złotówka stracona.
~wyborca / 2017-07-05 10:07
Politycy powinni ponosić odpowiedzialność majątkową za swoje zaniedbania, zaniechania itd. Wtedy by pracowali, a nie robili show (Pinokio show) tak jak to ma w zwyczaju lokalny PiS (Cichoń i Wasilewska wybrana przez małą grupę wyborców) czy PSL (tu głownie Pasławska).
~Anna / 2017-07-04 17:32
Cichoń od 15 stycznia 2013 piastował funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów. Proszę żeby pisemnie na forum odpowiedział dlaczego dopuszczono do tak ogromnych wyłudzeń podatku VAT? Dlaczego PO uparcie twierdziło, że nie wystarczy pieniędzy na program 500 plus, na obniżenie wieku emerytalnego?
~Krycha / 2017-07-04 13:47
No to Cichoń skompromitował się na 200% a ośmieszył na 500% - winić PiS za Amber Gold to do głowy nawet nie przyszło równie wielkiemu ekonomiści Petru.
~ / 2017-07-04 12:06
Programem PO jest krytykowanie PiS, taka nowa strategia.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa posłów Platformy Obywatelskiej [3.07.2017]

03-07-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl