Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Urszula Pasławska | 2017-07-09 17:41 | Rozmiar tekstu: A A A
Podwyżka cen paliw początkiem lawiny podwyżek

Nowy program PiS: Podwyżki Plus

Olsztyn24
Niebawem litr paliwa podrożeje o 25 groszy
Już jesienią więcej zapłacimy za paliwo - litr benzyny, oleju i gazu będzie droższy o 25 gr. Politycy PiS wprowadzili już stosowny projekt ustawy pod obrady Sejmu, żeby przegłosować go 14 lipca. Wzrost cen paliwa szybko pociągnie za sobą kolejne podwyżki. Polskie Stronnictwo Ludowe sprzeciwia się coraz bardziej bezczelnemu ograbianiu Polaków przez rząd.

Prawo i Sprawiedliwość znów oszukało suwerena. Na niedawnym kongresie PiS wicepremier Morawiecki publicznie obiecywał, że rząd nie będzie podwyższać podatków. Nie minął nawet tydzień, a PiS złożył w Sejmie ustawę podwyższającą podatek drogowy, czyli cenę paliwa - 20 gr na litrze plus VAT. W dodatku „tylnymi drzwiami”, czyli jako projekt poselski, bo w ten sposób znacznie skraca się czas procesu legislacyjnego i podwyżka szybciej może wejść w życie

Mimo że ceny paliwa na całym świecie spadają, w Polsce PiS musi być inaczej. Już jesienią tego roku za zatankowanie 40-litrowego baku zapłacimy o 10 zł więcej. Rachunki za benzynę dla statystycznego kierowcy wzrosną więc przeciętnie o 50 zł miesięcznie. Państwo zarobi co najmniej 5 miliardów złotych.
R E K L A M A
banner
Podwyżka ceny paliwa wpłynie na wzrost kosztów transportu i szybko przełoży się na wzrost cen wszystkich produktów i usług. Przez ostatni rok rządów PiS tylko żywność zdążyła już zdrożeć średnio o 4 procent. Rząd PiS tylko się z tego cieszy, bo wyższe ceny oznaczają wyższe wpływy z podatku VAT. A jeszcze dwa lata temu w kampanii wyborczej PiS obiecywał, że obniży VAT.

To jednak dopiero początek karuzeli podwyżek, jaką funduje nam rząd. Ministerstwo Energii pracuje nad wprowadzeniem tzw. abonamentu węglowego, który wejdzie w życie w przyszłym roku. Zdaniem ekspertów rachunki za prąd wzrosną o 15 proc. W 2018 roku czekają nas również podwyżki cen gazu - o 5-7 proc. Więcej będziemy płacić także za wodę z kranu. O ile? Wkrótce się okaże. Rząd PiS chciał zwiększyć ceny wody nawet o 50 proc, ale na ostatnim posiedzeniu Sejmu, po wysłuchaniu argumentów opozycji, wycofał ustawę w tym kształcie, kierując ją ponownie do komisji.

Już niebawem Polakom będzie żyło się drożej i ciężej. Rok 2018 upłynie pod znakiem nowego sztandarowego programu PiS: podwyżki plus. Nie jest tajemnicą, że w budżecie brakuje pieniędzy, bo PiS przeszarżował z wydatkami socjalnymi. Sięga więc coraz bardziej bezczelnie do kieszeni zwykłych Polaków. Oczywiście politycy PiS tłumaczą, że podwyższają ceny w trosce o dobro suwerena, że zyski z podwyżki cen benzyny rząd przeznaczy na budowę dróg lokalnych. Może faktycznie jakaś część pieniędzy pójdzie na drogi, bo w 2018 roku czekają nas wybory samorządowe. Politycy PiS będą więc lansować się przy nowych trasach przecinając wstęgi i nie mówiąc ciemnemu ludowi, że drogi powstały za jego własne pieniądze.

Podsumowując - podwyżki cen paliwa i innych produktów wprowadzane przez PiS są niemoralne. Standard życia Polaków znacząco obniży się przez nieudolne rządy Jarosława Kaczyńskiego oraz jego ekipy. PSL nie zgadza się z takim traktowaniem ludzi. Jako racjonalna opozycja zrobimy co w naszej mocy, żeby zablokować pomysły PiS.

Urszula Pasławska
Poseł na Sejm
Komentarze [9]
~do nie pis / 2017-07-11 21:35
Tle jadu w tak krótkim wpisie. Chyba reprezentujesz PSL i czujesz, że już nigdy nie przekrzyczycie progu wyborczego. A w wyborach samorządowych nei będzie książeczki, będą przezroczyste urny itd itd...
~do Janka / 2017-07-10 22:08
PiS wprowadził wiele programów socjalnych, obniżył wiek emerytalny, rozlicza winnych afery Amber Gold, reprywatyzacji warszawskiej, afery dot. wyłudzania podatku VAT.... Można długo wyliczać. A przypomnę PSL i PO: wielokrotnie podniesione podatki, rozkradanie państwa, afery, nagrane kompromitujące rozmowy, podwyższony wiek emerytalny, rodziny i znajomi obsadzani w intratnych spójkach, ministerstwach, funduszach ochrony środowiska....
~Janek / 2017-07-10 19:12
Podatek paliwowy to pikuś. PiS ma jeszcze inne podwyżki w zanadrzu. http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/podwyzki-oplat-za-wode-prad-gaz-paliwa-co-szykuja-politycy/e2ljv8
~ / 2017-07-10 14:46
Przecież pani za benzynę Sejm płaci? Co się pani martwi - o prosty lud chłopski? - Damy radę i drogi w Polsce wybudować w gminach za te 20 groszy na litrze. Wystarczy nie kraść.
~Tokyo / 2017-07-10 14:42
Podatek paliwowy z całą pewnością jest dobrym pomysłem. PiS dostrzega nie tylko Warszawę, Śląsk i Trójmiasto. Widzi również tzw. prowincję - o czym PSL i PO raczyli zapomnieć. Jeszcze 5 lat i sieć dróg krajowych będziemy mieli świetną, nowoczesną. Ale drogi powiatowe pozostały w tyle, zapomniane. Winą za to należy obciążyć nieudolne zarządy dróg powiatowych, upartyjnione, często bez kompetencji (bezpieczne lądowiska działaczy partyjnych). Trzymam kciuki za ten projekt, powodzenia PiS.
~ / 2017-07-10 11:28
skąd pani bierze te dane? z peeselu?
~ / 2017-07-10 10:56
Brawo PIS, najbardziej sprawiedliwa opłata. Na drogi samorządowe nie ma pieniędzy, a szczególnie w warmińsko-mazurskim. Jak przyjdzie Peło - to na pewno ustawy nie cofnie. Komu się nie podoba może jeździć rowerem - wtedy podatku nie zapłaci.
~nie pisior / 2017-07-10 10:52
Ej tam ,ej tam pisiory muszą mieć fundusz na "miesięcznice" itp praktyki .
~Smutne to / 2017-07-09 23:31
Rozdawnictwo i malwersacja.Rzad ma zamiar odbudowywac ruiny zamkow za setki milionow,rozdawac mieszkania i wspierac i poglebiac patologie,sprzet medyczny za setki milionow zlotych jest przekazywany na ukraine w regiony nie obiete wojna,a biedny Polak idzie i wrzuca do puszki ostatni grosz zeby wesprzec szpitale,Dlaczego o tym sie nie mowi,dlaczego nikt bez naszej zgody rozdaje majatek narodowy, ukraincy zmasakrowali rynek pracy,zalewaja nas ukrainskimi papierosami bez akcyzy gdzie tracimy miliardy zlotych,to samo dzieje sie z paliwem,dlatego Pis podnosi ceny paliwa bo bilans ma sie zgadzac.Straszne to jak Pis odziera nas z godnosci w wlasnym kraju.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl