Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-03-28 21:19 | Rozmiar tekstu: A A A

PSL również przygotowuje się do wyborów samorządowych

Olsztyn24
Konferencja prasowa Władysława Kosiniak-Kamysza | Więcej zdjęć »
W Olsztynie, w poszerzonym składzie, obradował dziś (28.03) zarząd wojewódzki Polskiego Stronnictwa Ludowego na Warmii i Mazurach. Gościem specjalnym miejscowych ludowców był prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Głównym tematem posiedzenia było przygotowanie PSL do wyborów samorządowych.

- Chociaż wybory powinny odbyć się dopiero w następnym roku, to nie znamy dnia, ani godziny, kiedy PiS zarządzi te wybory - powiedział prezes PSL podczas konferencji prasowej. - Dlatego musimy być przygotowani na przyspieszone wybory, musimy mieć swoich kandydatów. Nasz cel jest prosty: powtórzyć wynik wyborczy z roku 2014, umocnić pozycję na poziomie regionalnym, ale odpowiedzieć też na tę grę „nie fair play” w postaci zmiany ordynacji wyborczej.

Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że planowane przez PiS wprowadzenie kadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów będzie złamaniem konstytucji.
R E K L A M A
banner
- Będzie to ograniczenie biernego prawa wyborczego dla 1600 osób w Polsce, a bierne prawo wyborcze z mocy konstytucji ma tylko prezydent RP - mówił Kosiniak-Kamysz. - Po drugie: dojdzie do złamania dobrych obyczajów. I rzecz najważniejsza - dojdzie do ograniczenia władzy suwerena. To suweren powinien decydować, kto jest jego gospodarzem, a kto nie; kto się sprawdza, a kto nie. Nie ma potrzeby ingerencji w to rozwiązanie.

Pełna wypowiedź prezesa PSL znajduje się w dołączonej wideorelacji z konferencji prasowej. Udostępniamy także film z fragmentem posiedzenia zarządu wojewódzkiego PSL.

Dodamy jeszcze, że podczas posiedzenia ludowcy wybrali koordynatorów z ramienia PSL do przygotowania partii do wyborów do sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego w poszczególnych okręgach wyborczych. Uzupełniono również skład zarządu wojewódzkiego PSL o dwie osoby: Stanisława Żelichowskiego i Maję Antosik.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [4]
~wyborca / 2017-03-29 23:34
Sondaż: Kantar Public: Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w połowie marca 2017 roku PiS mógłby liczyć na 35 proc. poparcia. Poniżej progu wyborczego znalazłyby się PSL i SLD. JAK SIĘ CIESZĘ, JAK SIĘ CIESZĘ!!! Moim największym marzeniem jest PSL poza parlamentem i poza samorządem.
~ludwik / 2017-03-29 10:54
Wojewódzki fundusz środowiska licznie reprezentowany, a taki apolityczny :-)
~tokyo / 2017-03-28 22:33
Posłanka powinna mieć nick "konferencja prasowa". Z ciekawości sprawdziłem czy jest tak aktywna w sejmie i ze statystyk, które s dostępne na stronie internetowej sejmu to posłanka do liderów aktywności nie należy.
~ludwik / 2017-03-28 21:59
W PSL dobra mina do złej gry. Wiadomo, że książeczki nie będzie, że będą nowe zasady dot. prac komisji i jeszcze jedno wiadomo: żadnego kosiniakowego nie było. A 500 + działa rewelacyjnie, mieszkanie + też ruszyło. Ludziom żyje się o niebo lepiej niż za czasów wiecznego koalicjanta PSL.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Posiedzenie zarządu wojewódzkiego PSL w Olsztynie

28-03-2017

image galeria
Konferencja prasowa Władysława Kosiniak-Kamysza w Olsztynie

28-03-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl