Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-07-13 18:10 | Rozmiar tekstu: A A A

Wietrzny początek Wakacyjnych Czwartków z Mikołajem Kopernikiem

Olsztyn24
Mikołaj oprowadził gości po zamku | Więcej zdjęć »
Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie rozpoczęło dzisiaj (13.07) kolejną edycję Wakacyjnych Czwartków z Mikołajem Kopernikiem. W tym roku muzealnicy przygotowali tradycyjnie pięć spotkań z postacią najznakomitszego mieszkańca olsztyńskiego zamku.

Ponieważ w tym roku obchodzimy 500. rocznicę stworzenia przez Mikołaja Kopernika w olsztyńskim zamku tablicy astronomicznej, dzięki której określił dzień równonocy wiosennej, głównie temu zagadnieniu będą poświęcone spotkania z administratorem dóbr Kapituły Warmińskiej, który oprowadza uczestników spotkań po zamku. Jednak każdy z pięciu czwartków będzie miał swój motyw przewodni. Dzisiejszy odbył się pod hasłem „Na zamku życie płynie”, następne zaś - „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię” „Średniowieczny chleb powszedni”, „Chrzęst blach” i „W drodze do gwiazd” będą miały miejsce w kolejnych wakacyjnych tygodniach (ich program dostępny jest w zakładce „Co?Gdzie?Kiedy?”).

Wśród przygotowanych na dzisiaj propozycji był spektakl Teatru Form Niezależnych Korzunowicz z Kopernikiem w roli głównej,  Przeprowadzono też konkurs plastyczny, warsztaty wykonywania bransoletek z koralików, kolorowanki oraz zaproszono do własnoręcznego wykonania pamiątki za pomocą stempla z widokiem olsztyńskiego zamku. Do tego tradycyjnie była strzelnica z łuku, przebieralnia strojów z epoki średniowiecza i możliwość zrobienia sobie zdjęcia w egzotycznych okolicznościach.
R E K L A M A
banner
Wakacyjne Czwartki mają już swoją renomę i nawet niesprzyjające okoliczności przyrody nie zniechęcają olsztynian i turystów do uczestnictwa w nich. Nawet deszcz i bardzo silny wiatr nie były w stanie opustoszyć dzisiaj zamkowego dziedzińca.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl