Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-07-20 18:39 | Rozmiar tekstu: A A A

Czytaj graj, pamiętaj - chwila relaksu z książką i nie tylko w WBP

Olsztyn24
Bibliotekarze zaprosili do wspólnej zabawy na starówce | Więcej zdjęć »
-Okres wakacyjny na swoje prawa. Dorośli biorą urlopy, dzieci i młodzież mają długą przerwę od zajęć szkolnych. My bibliotekarze chcemy w ten wakacyjny czas tym bardziej pokazać, że biblioteka jest miejscem spotkań pobudzających różne pasje - pisali bibliotekarze Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, zapraszając w okolice Starego Ratusza na dzisiejsze (20.07) wspólne celebrowanie lata z książką (i nie tylko) w ręku.

Gospodarze zabawy zaproponowali olsztynianom i turystom rozbudzenie w sobie - trochę przez zabawę, trochę przez naukę - pasji do poznawania naszego regionu i odkrywania tajemnic Olsztyna. Przybliżali także zbiory biblioteki związane z regionem.

W ramach gry „Olsztyńskie memorki” czy „Herby naszych miast” można było sprawdzić swoją spostrzegawczość, a podczas zabawy bierkami regionalnymi - swoją sprawność. Przygotowano także zagadki związane z regionem przy wykorzystaniu dawnych zabaw podwórkowych. Dla miłośników nowych technologii Pracownia Regionalna przygotowała natomiast QR kody do Bibliografii Warmii i Mazur. Na każdego uczestnika, który wziął udział w zabawie, czekały nagrody książkowe.
R E K L A M A
banner
W ramach zabawy promowano również nowy nowy sezon wydawniczy czasopisma kulturalno-literackiego VariArt wydawanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie oraz Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Areszt Sztuki przy współudziale finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Można było otrzymać najświeższe wydanie kwartalnika oraz sprawdzić, czy stare sposoby komunikacji wciąż działają.

Redakcja VariArt o nowym numerze:

W nowym sezonie wydawniczym wracamy do numerów tematycznych. Na pierwszy ogień – komunikacja. Zagadnienie tak znane, jak i trudne do uchwycenia. Słownikowa definicja mówiąca o tym, iż mamy do czynienia z przekazywaniem i odbieraniem informacji w bezpośrednim kontakcie z drugą osobą stała się dziś nieco nieaktualna. Pokażemy zatem, jak naszą komunikację zmienił Internet i media. Czy nowe środki przekazu ułatwiły czy utrudniły proces porozumiewania się opowie Emilia Woronowicz i Piotr Karkoszka. Monika Kowalewska sprawdzi, czy język poróżnił pokolenia bardziej niż zwykle? Olsztyńscy dziennikarze Ireneusz St. Bruski, Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz i Robert Lesiński odpowiedzą na pytanie, czy życie w świecie analogowym jest jeszcze możliwe oraz jak dziś wygląda praca w tym zawodzie? Nie zabraknie także tradycyjnego wywiadu: z Ireną Telesz rozmawia Krzysztof D. Szatrawski a z Wiesławą Ziółkowską − Iwona Bolińska-Walendzik. Komunikacja to także spotkania kulturalne i sztuka, dlatego o ciekawych wydarzeniach dowiemy się z relacji Justyny Artym i Krzysztofa D. Szatrawskiego oraz galerii prac Edy Yukov. A do tego proza w wydaniu Bobbego B. Barlowa, Jakuba Michalczenia, Teresy Dwórznik-Romańskiej i Vadima Mesyatsa oraz poezja Jana Strządały, Inezy Juzefy Janonė i Lidii Šimkutė. O inne konteksty komunikacji zadbała Paulina Wakar.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Zabawa Czytaj, graj, pamiętaj z WBP

20-07-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl