Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-03-19 15:50 | Rozmiar tekstu: A A A

Naukowy piknik na powitanie wiosny

Olsztyn24
Piknik naukowy w Starym Ratuszu WBP w Olsztynie | Więcej zdjęć »
W poniedziałek (20.03) o godz. 11.29 nastąpi wiosenne zrównanie długości dnia i nocy. Nastanie astronomiczna wiosna. Wiemy to dzięki prowadzonym na olsztyńskim zamku badaniom Mikołaja Kopernika. Na zamkowym krużganku do dzisiaj znajduje się stworzona 500 lat temu rękami wielkiego astronoma tablica, dzięki której Kopernik ustalił moment równonocy.

Te historyczne fakty zostały dzisiaj (19.03) wykorzystane do promocji miasta. Temu celowi posłużył zorganizowany w Starym Ratuszu przez Urząd Miasta Olsztyna piknik naukowy pod hasłem „Wiosna zaczyna się w Olsztynie”. Do udziału w pikniku zaangażowane zostały Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Miejska Biblioteka Publiczna, Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne oraz Muzeum Warmii i Mazur. Wymienione instytucje przygotowały dla dużych i małych mieszkańców Olsztyna ciekawe pokazy, doświadczenia i warsztaty o poznawczym charakterze.

W ramach pikniku można też było wybrać się na krużganek olsztyńskiego zamku i bliżej przyjrzeć się tablicy astronomicznej Mikołaja Kopernika. Dodajmy, że jest to jedyny oryginalny instrument wykorzystywany przez Kopernika, który zachował się do czasów współczesnych.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Piknik naukowy „Wiosna zaczyna się w Olsztynie”

19-03-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl