Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-07-21 14:06:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię

Olsztyn24
Impreza tradycyjnie odbyła się na dziedzińcu olsztyńskiego zamku | Więcej zdjęć »
W Muzeum Warmii i Mazur odbył się wczoraj (20.07) drugi tego lata Wakacyjny Czwartek z Mikołajem Kopernikiem, flagowa letnia impreza tej instytucji kultury skierowana w szczególności do najmłodszych olsztynian i turystów.

Tegoroczne Wakacyjne Czwartki z Mikołajem Kopernikiem organizowane są pod hasłem 500-lecia istnienia tablicy astronomicznej stworzonej przez wybitnego astronoma, jednak nie jest ona jedynym tematem poruszanym podczas czwartkowych spotkań z administratorem dóbr Kapituły Warmińskiej.

Każdy z czwartków odbywa się pod innym hasłem, np. wczorajsze to „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”. W programie zatem znalazły się warsztaty związane z obserwacjami, jakie prowadził w Olsztynie Mikołaj Kopernik oraz gry, zabawy, przymierzalnia strojów i przedstawienie Teatru Form Niezależnych Korzunowicz „Historia ucieszna czyli o rycerzach”.
R E K L A M A
banner
Podczas każdego ze spotkań po zamku także oprowadza sam jego gospodarz, w którego wciela się Marian Czarkowski - aktor Teatru im. Stefana Jaracza.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wakacyjny Czwartek z Mikołajem Kopernikiem [20.07.2017]

20-07-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl