Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-07-24 17:36 | Rozmiar tekstu: A A A

PO o sprawach najważniejszych dla Polski i Polaków

Olsztyn24
Konferencja prasowa działaczy Platformy Obywatelskiej na Warmii i Mazurach | Więcej zdjęć »
Podziękowania dla Polaków, a w szczególności mieszkańców Warmii i Mazur, zdominowały dzisiejszą (24.07) konferencję prasową członków regionalnych władz Platformy Obywatelskiej: posła Jacka Protasa, posłanki Anny Wasilewskiej i szefa olsztyńskiej Platformy Marcina Kuchcińskiego. Chociaż agenda konferencji przewidywała inne tematy, to musiały one ustąpić wadze bardzo „świeżej” informacji, iż prezydent Andrzej Duda zadeklarował zawetowanie dwóch z trzech ustaw zmieniających polskie sądownictwo, do czego wzywały prezydenta tysiące Polaków podczas licznych w ostatnich dniach demonstracji.

- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim naszym rodakom, a szczególnie mieszkańcom regionu warmińsko-mazurskiego, którzy bardzo czynnie w ostatnich, trudnych dniach dla Polski, trudnych dniach dla naszej wolności, dla demokracji, tak masowo zareagowali i potrafili protestować nie tylko w Warszawie, ale także w wielu miastach naszego regionu - w Olsztynie, Elblągu, Ełku, Węgorzewie, Giżycku, Działdowie, Ostródzie i wielu innych miastach masowo wyszli na ulice, żeby zaprotestować przeciwko odbieraniu polakom wolności, przeciwko łamaniu zasad demokratycznego państwa - powiedział poseł Jacek Protas.

Poseł podkreślił, że to co się wydarzyło w Sejmie w ostatnich dniach, to próba całkowitego zawłaszczenia władzy w Polsce przez Prawo i Sprawiedliwość, zamknięcia etapu niszczenia fundamentalnej zasady trójpodziału władzy na władzę ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą.
R E K L A M A
banner
- Gdyby ustawa o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa nie została zawetowana przez prezydenta, to oznaczałoby, że jedna partia polityczna, a właściwie jeden człowiek - lider tej partii dzierżyłby w swojej garści wszystkie te trzy władze - dodał poseł Protas. - weto prezydenta sprawi, że będziemy mogli rozpocząć szeroką dyskusję nad projektami nowych ustaw dotyczących polskiego sądownictwa i stanu wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Prezydent Andrzej Duda, mimo tego, że jest bardzo mocno uzależniony od obozu władzy i jest pod wielkim wpływem Jarosława Kaczyńskiego, również uznał, że nie można w taki sposób niszczyć polskiej wolności i demokracji w naszym kraju. Presja, którą wywarło społeczeństwo przyniosła efekt w postaci zapowiedzianych dwóch wet prezydenta.

Jacek Protas stwierdził również, że żałuje, iż prezydent nie zawetował także ustawy o ustroju sądów powszechnych, bowiem ta ustawa będzie dotykała interesów każdego obywatela.

- Bezpośredni wpływ ministra sprawiedliwości - prokuratora generalnego na funkcjonowanie sądów powszechnych jest niczym nieuzasadniony - powiedział poseł.

Więcej o przebiegu dzisiejszej konferencji działaczy Platformy Obywatelskiej w naszej wideorelacji z tego wydarzenia. Zachęcamy do obejrzenia filmu.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [4]
~Kowalski / 2017-07-26 13:42
Już niedługo i w samorządówce przegracie. 8 lat przekrętów i ciemiężenia obywateli. Nie lubię też PiS, jednak każdy diabeł lepszy niż PO-PSL-SLD-Nowoczesna. Wyprzedaliście kraj i go ciągle zdradzacie w Brukseli.
~marian / 2017-07-26 12:27
PANIE PROTAS ELBLĄG NIE JEST W WASZYM REGIONIE TYLKO NA SIŁĘ W WOJEWÓDZTWIE REGION TO POMORZE POWINIEN PAN TO WIEDZIEĆ
~Memo / 2017-07-26 11:51
Działaczy PO zachęcam do pracy. Ścianki powinni zostawić celebrytom. Chociaż ten zestaw prędzej można zakwalifikować do celebrytów niż do polityków.
~Tokyo / 2017-07-24 18:53
Nauczyciel wychowania fizycznego o reformie sądownictwa, pozostały zestaw równie egzotyczny. Nie można lepiej zilustrować kompetencji PO.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa działaczy Platformy Obywatelskiej [24.07.2017]

24-07-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl