Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf.pras. | 2017-07-27 16:13 | Rozmiar tekstu: A A A

Studenci remontują mieszkania dla samotnych matek

Olsztyn24
Budynek Ośrodka Wsparcia dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży (fot. UM)
Budynek Ośrodka Wsparcia dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży mieści się przy ul. Jagiełły 5. Mieszka w nim sześć samotnych matek z dziećmi. Za remont placówki wzięli się studenci Budownictwa z Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Takie przedsięwzięcie odbywa się w Olsztynie pierwszy raz. Prace mają się skończyć już w następnym tygodniu.

- Akcja odbywa się jako część projektu Workcamp, w ramach którego studenci bezpłatnie remontują placówki pożytku publicznego - wyjaśnia przewodniczący Koła Młodych Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa przy UWM w Olsztynie, dr inż. Piotr Kosiński. - Pokoje mieszkalne wymagały odnowienia. Pod uwagę brane były też inne placówki, ale w tej remont był najpilniejszy.

Prace rozpoczęły się 3 lipca. W tym czasie studenci m.in. usunęli starą farbę, wyszpachlowali ściany, wykonali podwieszane sufity. Przy pomocy pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, któremu podlega placówka, wykonali nowe sieci elektryczne w pokojach.
R E K L A M A
banner
W projekt zaangażowanych jest ok. 30 studentów skupionych przy Kole Młodych PZITB. Zanim rozpoczęły się prace, niezbędne było zgromadzenie potrzebnych materiałów, na które w większości znaleźli się sponsorzy.

- Ich lista jest bardzo długa - dodaje Kosiński. - Projekt wsparło też wiele osób dobrej woli, przekazując środki pieniężne. Akcję bardzo aktywnie wspiera uniwersytet.

Akcję Workcamp Olsztyn objęli honorowym patronatem prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz oraz rektor UWM prof. Ryszard Górecki.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl