Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-07-28 00:57 | Rozmiar tekstu: A A A

Harcerskie ognisko nad Gimem

Olsztyn24
Harcerskie ognisko nad Gimem | Więcej zdjęć »
Lato w tym roku nie rozpieszcza. Deszcze i niskie temperatury nie pozwalają w pełni korzystać z atrakcji, jakie oferują Warmia i Mazury. Harcerze, którzy jak co roku ulokowali się w bazie obozowej Hufca Warmińskiego ZHP Bałdy Piec nad jeziorem Gim, jednak nie narzekają. Mają swoje sposoby, by nuda na 12-dniowym turnusie nie zagościła.

- Pogoda w tym roku faktycznie nas nie rozpieszcza - powiedziała nam hm. Dorota Limontas, komendant Hufca Warmińskiego ZHP. - Mamy jednak zadaszone budynki, mamy duże świetlicowe namioty, gdzie organizujemy zajęcia dla uczestników obozów. A ponieważ mamy doświadczoną, kreatywną kadrę, pomysłów na zagospodarowanie czasu na obozie nie brakuje. A jak pogoda pozwala, maksymalnie korzystamy z kąpieli w jeziorze i z plaży przy nim.

Przerwa w opadach deszczu pozwoliła harcerzom w czwartkowy (27.07) wieczór rozpalić ognisko.
R E K L A M A
banner
- Chcemy dzisiaj uczestnikom obozu pokazać, jak wygląda takie stare, obrzędowe harcerstwo, którego symbolem jest m.in. ognisko - powiedziała hm. Dorota Limontas.

Instruktorzy przygotowali starannie ułożony stos, który jedną zapałką rozpalili komendanci podobozów. Wyznaczono też strażników ognia odpowiedzialnych za podtrzymywanie ognia. Potem dwie instruktorki poprowadziły gawędę propagującą ideę harcerstwa i wartości ważne dla młodych ludzi z harcerskim krzyżem na piersi. Nie brakowało też harcerskich i ludowych piosenek, a także prezentacji drużyn, które w obozie nad Gimem uczestniczyły po raz pierwszy.

Wokół ogniska zebrało się prawie 350 obozowiczów, w tym 130 harcerzy z Bartoszyc i 20 skautów z Ukrainy, którzy do Polski przyjechali w ramach harcerskiej wymiany z Hufcem Bartoszyce.

- To już trzeci, największy z tegorocznych turnusów w bazie obozowej Bałdy Piec - poinformowała hm. Dorota Limontas. - W poprzednich dwóch turnusach uczestniczyło 400 osób. Zainteresowanie wypoczynkiem w naszej bazie jest ogromne, ale nie wszystkich jesteśmy w stanie przyjąć. Można powiedzieć, że życie obozowe kwitnie!

Ostatni, czwarty turnus Harcerskiej Akcji Letniej w Bałdach Piecu rozpocznie się w najbliższą niedzielę. Weźmie w nim udział ponad 80 harcerzy - uczestników Warmińskiej Akademii Kształcenia. Podczas obozu zorganizowane zostaną kursy podharcmistrzowskie i drużynowych.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Harcerskie ognisko nad Gimem (1)

27-07-2017

image galeria
Harcerskie ognisko nad Gimem (2)

27-07-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl