Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf.pras. | 2017-08-02 16:30 | Rozmiar tekstu: A A A

Egzotyczne oblicze Olsztyna

Olsztyn24
Stare Miasto w Olsztynie (fot. UM)
Nie tylko Stare Miasto z zamkiem, Park Centralny albo jeziora z Ukielem na czele są wizytówką stolicy Warmii i Mazur. W naszym mieście są miejsca, w których obcować można z egzotyczną przyrodą.

Takim wartym odwiedzenia obiektem jest ptaszarnia zlokalizowana w Lesie Miejskim przy ul. Wrzosowej. W Parku Ptaków można obserwować ponad 30 gatunków ptaków, głównie egzotycznych. Lokatorami są przedstawiciele niemal wszystkich kontynentów. Ptaki mieszkają w wolierach na świeżym powietrzu, na terenie parku urządzono także plac zabaw dla najmłodszych, miejsce ogniskowe i do grillowania oraz sklepik z pamiątkami.

Ale to nie wszystko - nazwa ptaszarnia może być myląca. Nie brakuje bowiem ssaków - jest ostronos, są też zające - a także mnóstwo pięknych roślin. Warto przy okazji spacerów w Lesie Miejskim, w pobliżu Schroniska dla Zwierząt, zajrzeć właśnie do olsztyńskiego Parku Ptaków.
R E K L A M A
banner
Wielbiciele papug od niedawna mogą w Olsztynie odwiedzać miejsce specjalnie dla nich - Papugarnię. Niemal miesiąc temu przy ul. Lubelskiej uruchomiona została propozycja dla wszystkich, którzy lubią obserwować, głaskać, karmić te egzotyczne ptaki. Jest tam około 50 osobników - m.in. amazonki, ary, barwinki, kakadu i rudosterki. Przebywają w wolierze o powierzchni 250 m kw.

- W związku z wielkim zainteresowaniem naszą Papugarnią, wprowadziliśmy godzinną sjestę dla naszych ptaszynek - informują pomysłodawcy. - Sjesta będzie obowiązywać codziennie w godzinach 14.30-15.30.

Tych, którzy bliżej woleliby zapoznać się natomiast z regionalną naturą, miasto zachęca do odwiedzenia Muzeum Przyrody. Zgromadzono tam ok 19 tys. eksponatów - zoologicznych, botanicznych i geologicznych. W placówce jest ok. 900 dermoplastycznych postaci ssaków, ptaków, ryb i gadów.

To wszystko oraz miejska propozycja „Nocujesz-zyskujesz!” może być kolejnym elementem zachęty, by przyjechać do Olsztyna choć na kilka dni.

- Turyści biorący udział w akcji zyskują 25 procent zniżki na wszystkie atrakcje oferowane przez przez trzy miejskie obiekty oraz liczne zniżki u partnerów akcji - przypomina jej ideę szef ratuszowej promocji, Krzysztof Otoliński.

W programie bierze udział 16 hoteli i pensjonatów z Olsztyna.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl