Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2017-08-06 13:32 | Rozmiar tekstu: A A A

Piwowarzy i smakosze piwa świętowali w Dywitach

Olsztyn24
Święto Warmińskiego Piwowara w Dywitach | Więcej zdjęć »
Organizacyjnym i frekwencyjnym sukcesem zakończyło się zorganizowane w sobotę (6.08) po raz drugi Święto Warmińskiego Piwowara. Przez dywicką Stodołę i plac przy niej przewinęły się setki, jeśli nie tysiące, mieszkańców gminy Dywity i turystów.

W programie imprezy były koncerty, pokazy warzenia piwa, stoiska lokalnych browarów, stoiska z lokalną żywnością i rękodziełem. Wielkim powodzeniem cieszył się turniej gry w kapsle Tour de Gmina Dywity. Swoje piwa na festynie oferowały regionalne browary z Warmii i Mazur: Browar Kormoran, Browar Warmia, Mazurski Browar z Ełku, Działdowski Browar Rzemieślniczy Kadyk, Browar Dziki Kocur z Olsztyna, Piwnia Warmińskich Chłopów Bosych oraz Browar Stara Szkoła z Podlasia.

Podczas festiwalu odbyły się m.in. pokazy warzenia piwa w warunkach domowych oraz w 150-litrowym browarze parowym. Rozstrzygnięty został też Warmiński Konkurs Piw Domowych, który rozegrano w czterech kategoriach: Rosanke, Porter Angielski, Owocowa Pszenica i Punk IPA Klon. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali: Paweł Morawski (Rosanke), Łukasz Derdziak (Porter Angielski), Ireneusz Misiak (Punk IPA - klon) oraz Jarosław Reczek (Owocowe Pszeniczne).
R E K L A M A
banner
Organizatorami Święta Warmińskiego Piwowara byli Gmina Dywity i Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych, a okazją do zorganizowania festiwalu było przypadający na 4 sierpnia Międzynarodowy Dzień Piwa i Piwowara.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~rocznik 1978 / 2017-08-07 17:41
Mieszkałam w Dywitach prawie 25 lat. Poznałam na zdjęciach tylko Kaśkę Groszkowską i Przemka Borkowskiego z Kabaretu.... Gdzie te ludzie co się z nimi uczyłam...? Tyle nowych twarzy...
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
II Święto Warmińskiego Piwowara w Dywitach

»

06-08-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl