Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-08-07 18:15 | Rozmiar tekstu: A A A
Magiczna noc w Parku Centralnym

Z nieba będą spadać Łzy św. Wawrzyńca

Olsztyn24
(fot. UM)
Łzy św. Wawrzyńca, czyli Perseidy, rozświetlają sierpniowe niebo. Na obserwację tego zjawiska i towarzyszące wydarzenia do Parku Centralnego w czwartek (10.08) o godz. 19. zaprasza Prezydent Olsztyna.

Meteory z roju Perseidów, zwane też Łzami św. Wawrzyńca (wawrzyniec obchodzi imieniny m.in. 10 sierpnia), są niewątpliwą atrakcją sierpniowych nocy. Rój ten jest aktywny od połowy lipca do ostatnich dni sierpnia. Swoje maksimum osiąga w okolicach 12 sierpnia.

Spadające meteory będzie można będzie wspólnie podziwiać w Parku Centralnym. Poza atrakcjami na niebie można będzie poszerzyć swoją wiedzę astronomiczną i twórczo spędzić czas. W programie m.in. rodzinne aktywności animacyjne: warsztaty tworzenia pudełek na spadające gwiazdy, akcja „Życzenia do spadających gwiazd”, instalacja „Dotrzyj do jądra komety” dla tych, którzy nie boją się gimnastyki i są ciekawi tego, jak wygląda wnętrze komety. Będą też stanowiska ekspertów, na których m.in. można będzie dowiedzieć się jak używać obrotowej mapy nieba oraz zobaczyć profesjonalny symulator lotów.
R E K L A M A
banner
Ok. 22. organizatorzy zapraszają na astronomiczne opowieści Magdaleny Pilskiej-Piotrowskiej o niebie, przy akompaniamencie muzycznym Magdaleny Piotrowskiej (harfa) i Macieja Lubienieckiego (bodhrán) oraz niezwykłym poczęstunku – literackich cytatach o gwiazdach. Do dyspozycji uczestników będą leżaki, ale ich liczba jest ograniczona, dlatego można wziąć ze sobą koce.

Tego wieczora odbędą się również prelekcje w Muzeum Nowoczesności:

» 19:00 - Łzy św. Wawrzyńca (Magdalena Pilska-Piotrowska)
» 20:00 - Lodowe skamieliny układu słonecznego (Jacek Drążkowski)
» 21:00 - Tajemnice spadającej gwiazdy (Jacek Szubiakowski)
» 22:00 - Z czym zderza się Ziemia (Andrzej Pilski)

Wydarzenie rozpoczyna się o 19:00 i potrwa do 23:00. Wstęp jest wolny.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl