Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2017-08-09 14:29 | Rozmiar tekstu: A A A

Skanska zbuduje kolejne drogi w Olsztynie i nie tylko

Olsztyn24
Podpisanie umowy | Więcej zdjęć »
W Urzędzie Miasta Olsztyna podpisano dzisiaj (9.08) umowę z firmą Skanska S.A. dotyczącą wspólnego przedsięwzięcia trzech sąsiadujących gmin: Olsztyn, Jonkowo i Gietrzwałd.

W ramach inwestycji pn. „Budowa ciągu dróg trzeciorzędnych ulic: Gościnnej, Kresowej, Wołodyjowskiego, Żurawiej, Perkoza, wraz z odcinkiem drogi w gminie Gietrzwałd, jako połączenia drogi wojewódzkiej 527 z DK16 – węzeł Olsztyn Zachód” powstanie blisko 7,5 km nowych dróg, pojawią się nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Projekt zakłada również budowę zatok autobusowych, skrzyżowań, instalację oświetlenia, odwodnienia, urządzeń ochrony środowiska oraz zagospodarowanie zieleni.

- Mając na uwadze rozwój miasta, chcemy poprawić zewnętrzną dostępność i wewnętrzną spójność transportową Olsztyna z sąsiednimi gminami, wchodzącymi w skład Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego - mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. - Zależy nam również na odciążeniu zachodniej części miasta. Mam nadzieję, że dobroczynne skutki tego przedsięwzięcia wkrótce wszyscy odczujemy.
R E K L A M A
banner
Wykonawca zobowiązał się do zakończenia zadania w ciągu 19 miesięcy od podpisania umowy. Łączny koszt inwestycji to ponad 44 miliony złotych, z czego ok. 30 mln zł to koszty budowy na terenie Gminy Olsztyn.

W ramach projektu wybudowane zostaną drogi: Gmina Olsztyn - ulice Perkoza, Żurawia, Wołodyjowskiego, Kresowa; Gmina Gietrzwałd - droga gminna nr 158017 N od granic Olsztyna do skrzyżowania z drogą krajową nr 16, ul. Perkoza; Gmina Jonkowo - droga gminna 157016N do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 527 do ulicy Gościnnej.

Projekt jest dofinansowany w 85 procentach z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury na lata 2014-2020.

Więcej na temat inwestycji w zapisie wideo spotkania, który wkrótce udostępnimy.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [2]
~Jerzy / 2017-08-10 14:35
Bardzo proszę Redakcję , aby przekazała kompetentnej instytucji moją prośbę o to, by naprawić nakrycie studzienki ściekowej na skręcie z ulicy Piłsudskiego w Głowackiego, jadąc w stronę Ratusza to jest to po stronie prawej. To wieko chybocze się strasznie, hałasuje pod kołem każdego przejeżdżającego tamtędy auta, a koło zawsze wpada w uchyłek, który się kolebie. Zawsze się boje, że kiedyś koło tam ugrzęźnie, a kilka samochodów wpadnie na siebie. Czy da się naprawić, albo chociaż sprawdzić, czy niczemu nie zagraża? Mnie się wydaje, że jest to niebezpieczne.
~Mieszkanka olsztyna / 2017-08-10 09:04
No ja bardo odczuwam!!!!! nie tylko sie buduje Panowie ale i remontuje! moje osiedle a zwlaszcza drogi sa w oplakanym stanie! ale co was to obchodzi?wy tu nie mieszkacie!!!!no niedlugo wybory?moze ktos z wladz przypomni sobie o starych osiedlach!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Podpisanie umowy na budowę dróg trzeciorzędowych w Olsztynie

»

09-08-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl