Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-08-10 11:50 | Rozmiar tekstu: A A A

Najnowocześniejszy tomograf komputerowy dla małych pacjentów

Olsztyn24
Nowy tomograf komputerowy w bajkowej scenerii | Więcej zdjęć »
Pracownia tomografii komputerowej Affidea, mieszcząca się na terenie Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, wyposażyła szpital w najnowocześniejszy tomograf komputerowy. Nowy, 64-rzędowy oraz 128-warstwowy sprzęt zapewnia najwyższą jakość diagnostyki, przy wielokrotnym obniżeniu dawki. Urządzenie umożliwia komfortową i bezbolesną diagnostykę w onkologii, traumatologii i szeregu innych, także nieonkologicznych schorzeń.

Nowy tomograf dostarcza obrazy o wysokiej rozdzielczości, dzięki którym można uzyskać obrazy najdrobniejszych szczegółów anatomicznych, przy odpowiednio dobranych, jak najmniejszych dawkach promieniowania – dlatego sprzęt ten jest szczególnie bezpieczny dla dzieci.

Oprogramowanie poprawiające rozdzielczość przestrzenną jest możliwe dzięki nowoczesnemu systemowi przetwarzania obrazu. Za pomocą urządzenia można wykonać m.in. badania klatki piersiowej, głowy, kręgosłupa, jamy brzusznej i miednicy, czy zatok. Daje ono również możliwość rozszerzenia zaawansowanych badań serca. Urządzenie doskonale sprawdza się zarówno w rutynowych badaniach, jak i badaniach w przypadku urazów, ale także w medycynie ratunkowej i traumatologii. Niska dawka, czytelniejszy obraz i większa liczba badań w krótszym czasie – to największe zalety Revolution EVO pracującego już na rzecz pacjentów z Olsztyna i okolic.
R E K L A M A
banner
Aparat służy przede wszystkim małym pacjentom Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, dlatego został specjalnie pod potrzeby szpitala przygotowany.

– Pobyt w szpitalu, wiążące się z nim procedury medyczne, to stres dla dziecka i dla rodziców, a jak już dziś wiemy na pewno, stres nie jest sprzymierzeńcem leczenia. Dlatego podjęliśmy decyzję o tym, by nasz sprzęt był nie tylko doskonały technicznie i bezpieczny, ale i przyjazny małym pacjentom. Dzieciaki mają poczucie, że wchodzą do wielkiego akwarium. Przyjemne kolory, miłe, uśmiechnięte postaci, łagodzą dziecięcy stres i przekonują maluchy, że badanie nie musi być straszne. Taki wystrój wzbudza pozytywne emocje także u dorosłych pacjentów – wyjaśnia Adam Żmudziński, dyrektor Regionu Warmińsko–Mazurskiego Affidea.

Badanie metodą tomografii komputerowej jest szybką i bezbolesną techniką diagnostyki obrazowej. Przy pomocy dobranej indywidualnie, optymalnej dawki promieniowania rentgenowskiego, powstają obrazy narządów wewnętrznych. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu aparatu Revolution EVO monitorowana jest wielkość dawki promieniowania, jaką otrzymują pacjenci, tak, by zapewnić odpowiedni wynik diagnostyczny, przy minimalnej dawce promieniowania.

Placówka przyjmuje także pacjentów spoza szpitala, zarówno w ramach kontraktu z NFZ, jak i w ramach badań prywatnych.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl