Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf.pras. | 2017-08-16 17:40 | Rozmiar tekstu: A A A

Sezon na kosztowne zdjęcia ze słupami granicznymi

Olsztyn24
(Fot. SG)
Francuski turysta nielegalnie przekroczył granicę państwa, tylko po to, aby zrobić sobie zdjęcie przy rosyjskim słupie granicznym. Za tą atrakcję zapłacił 500 zł mandatu.

W miniony piątek (11.08) w godzinach wieczornych funkcjonariusze Straży Granicznej w Braniewie zauważyli mężczyznę poruszającego się w rejonie granicy państwa. Jak się okazało, był to 28-letni obywatel Francji. Młody turysta tłumaczył, że przyjechał rowerem, by zobaczyć jak wygląda granica polsko-rosyjska i zrobić sobie zdjęcie przy rosyjskim słupie. Mężczyzna był tak zdeterminowany, że nie zważając na zakazy przekroczył granicę państwa w miejscu niedozwolonym.

Za nielegalne przekroczenie granicy państwowej i wejście na pas drogi granicznej obywatel Francji został ukarany przez funkcjonariuszy SG mandatem w wysokości 500 zł.
R E K L A M A
banner
Straż Graniczna przypomina, że na odcinku polsko-rosyjskim przekraczanie granicy państwowej może odbywać się tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl