Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf.pras. | 2017-08-17 14:26 | Rozmiar tekstu: A A A

GPS dla czworonożnych przyjaciół człowieka

Olsztyn24
Od prawej: Marszałek Gustaw Marek Brzezin przekazuje sprzęt komendantowi Tomaszowi Klimkowi (fot. UM - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Pełen energii owczarek belgijski Nero, używając tylko swojego nosa, czterech łap oraz umiejętności zdobytych podczas profesjonalnych szkoleń, potrafi odszukać ludzkie zwłoki na lądzie i na wodzie czy uratować tonącego.

– Dzięki nowej obroży z GPS on i jego kolega – owczarek niemiecki Kabar – będą mogli poruszać się swobodniej i bezpieczniej, wykonując swoje obowiązki służbowe – powiedział Tomasz Klimek, komendant wojewódzki Policji w Olsztynie.

Urządzenia przekazał marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.
R E K L A M A
banner
Praca Nero jest bardzo trudna, ale i potrzebna – mówił marszałek Brzezin. – Sam byłem świadkiem sytuacji, kiedy rodzina mogła odnaleźć spokój i zorganizować pogrzeb bliskiej osoby po sześciu latach poszukiwania. Samorząd województwa rokrocznie wspiera policjantów z Warmii i Mazur kwotą 200 tys. zł, która przeznaczona jest na wyposażenie i sprzęt służący bezpieczeństwu mieszkańców oraz odwiedzających nas gości.

Najnowszej generacji sprzęt umożliwi śledzenie psa w terenie w promieniu do 14,5 km, dostarczając dane o jego dokładnej pozycji co 2,5 sekundy, zapewniając tym samym większą kontrolę nad psem i jego bezpieczeństwem.

W warmińsko-mazurskiej policji służbę pełni 36 psów wyszkolonych w różnych kategoriach.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl