Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf.pras. | 2016-08-25 11:47 | Rozmiar tekstu: A A A

Whaly pomoże strażakom

Olsztyn24
Łódź Whaly 435R będzie służyć biskupieckim strażakom | Więcej zdjęć »
Biskupieccy strażacy-ochotnicy mają nową łódź ratowniczą (Whaly 435R). Lekka, szybka, wyposażona w odpowiedni sprzęt może bardzo szybko dotrzeć do potrzebujących pomocy na wodzie. Kosztowała ponad 50 tysięcy złotych.

Starania o zakup OSP w Biskupcu rozpoczęło na początku roku. Stara łódź nie pozwalała na wykorzystywanie jej w akcjach ratowniczych - była zbyt mała. Pieniądze na nową przekazały Urząd Miejski w Biskupcu (15 tysięcy złotych), Starostwo Powiatowe w Olsztynie (10 tysięcy złotych), lokalni przedsiębiorcy oraz sami strażacy (4,2 tysiąca złotych).

- Motorówka wykonana z tworzyw sztucznych, z silnikiem o mocy 30 koni mechanicznych może być zwodowana w ciągu kilku minut - opowiada prezes OSP w Biskupcu Jan Socha. - W kolejnych niespełna 5 minut możemy dotrzeć w najdalsze zakątki największego w gminie jeziora Dadaj. Jest wyposażona w środki ratunkowe, oświetlenie i radiotelefon.
R E K L A M A
banner
Będzie służyć strażakom OSP podczas akcji ratowniczych, ale także w trakcie zabezpieczania imprez sportowych i rekreacyjnych na jeziorach gminy Biskupiec.

- Wesprze także zawodowych strażaków – podkreśla zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej PSP w Biskupcu, młodszy kapitan Adam Rybicki. - Do tej pory, w razie potrzeby, musieliśmy korzystać z pomocy kolegów z Olsztyna, co wiązało się z koniecznością czekania na ich przyjazd.

Łódź jest w Biskupcu od trzech tygodni. Strażacy przygotowują ją do codziennej pracy, docierają silnik i doskonalą umiejętności manewrowania.

- Po łodzi policjantów, którzy patrolują jezioro Dadaj, to kolejny element poprawiający bezpieczeństwo mieszkańców i turystów wypoczywających w naszej gminie – podkreśla burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski. - I cenna inicjatywa naszych strażaków, którzy włożyli dużo serca i sił w pozyskanie środków. Nie mieliśmy wątpliwości i miasto dołożyło do łodzi swoją cegiełkę.

W najbliższy piątek, w obecności fundatorów i dowództwa straży, łódź zostanie oficjalnie przekazana do służby (26 sierpnia, Rukławki - plaża Słoneczny Brzeg nad jeziorem Dadaj, godz. 17.00).

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl