Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
AS/UM | 2017-08-17 14:46:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Powstanie nowe przedszkole miejskie w Olsztynie

Olsztyn24
Nowe przedszkole powstanie przy ul. Wańkowicza (fot. UM)
Miasto utworzy nową placówkę, aby zagwarantować dzieciom miejsce w przedszkolu. Przedszkole Miejskie nr 8 w Olsztynie będzie włączone w strukturę Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3, zlokalizowanego przy ul. Melchiora Wańkowicza.

- Liczba dzieci z tegorocznej rekrutacji do przedszkoli przewyższyła liczbę dostępnych miejsc - mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. - Aby zapewnić naszym małym mieszkańcom możliwość korzystania z wychowania przedszkolnego, utworzymy jedno dodatkowe przedszkole miejskie.

Wyniki kwietniowej rekrutacji przewyższały możliwości miasta o ponad 400 miejsc. W związku z tym ogłoszono dwa otwarte konkursy ofert dla przedszkoli niepublicznych, które miały przyjmować dzieci na zasadach takich, jak miejskie. Niestety te nie zapewniły pełnej liczby miejsc. Brakujące miejsca powstaną w nowej placówce, gdzie utworzone zostaną trzy oddziały. Od 1 września będzie uczęszczało do niej 60 dzieci wieku 3-6 lat.
R E K L A M A
banner
Lokalizacja przedszkola będzie z pewnością atrakcyjna dla rodziców dzieci skierowanych do tej placówki. Większość z nich to mieszkańcy osiedli Jaroty i Generałów.

Na utworzenie nowego przedszkola miasto przeznaczy ok. 200 tys. zł. Wydatki są związane z dostosowaniem przestrzeni oraz wyposażeniem placówki w niezbędny sprzęt i pomoce dydaktyczne.

Olsztyn
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl