Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Tadeusz Szeremata | 2017-08-19 19:50 | Rozmiar tekstu: A A A

Piłsudczycy na Jasnej Górze

Olsztyn24
Piłsudczycy na Jasnej Górze | Więcej zdjęć »
W czwartek (17.08) odbyła się III Pielgrzymka Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej na Jasną Górę. Udział w spotkaniu pod przewodnictwem prezesa Zarządu Krajowego, generała zw. Stanisława Śliwy, wzięli członkowie związku z całego kraju, w tym przedstawiciele olsztyńskiego oddziału.

Uczestnikiem pielgrzymki był także Andrzej Wroński, dwukrotny mistrz Igrzysk Olimpijskich w zapasach. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. kmdr Marian Próchniak, naczelny kapelan Związku Piłsudczyków RP. Mszę św. koncelebrował m.in. o. Eustachy Rakoczy, paulin, generał Brygady Związku Piłsudczyków.

W trakcie uroczystości na Jasnej Górze, Brygida Małeć, krajowy koordynator projektu „Szkoła promująca Niepodległą” odczytała specjalny list syna generała Kazimierza Sosnkowskiego, najbliższego współpracownika Józefa Piłsudskiego, Piotra Sosnkowskiego do uczestników pielgrzymki.
R E K L A M A
banner
Piotr Sosnkowski podkreślił znaczenia zadania jakie stoi przed Związkiem Piłsudczyków RP, „nauczenia Polaków korzystania z dorobku Józefa Piłsudskiego, Kazimierza Sosnkowskiego i ich wspaniałych żołnierzy”. Wyraził także nadzieję, że „honor, który w swojej spuściźnie dziejowej otrzymali Polacy od Ojców wiktorii warszawskiej i niemeńskiej, nie będzie tylko wspomnieniem tamtych wydarzeń, a na trwale zagości w polskiej przestrzeni publicznej”.

Uczestnicy Pielgrzymki Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej wzięli również udział w Apelu Jasnogórskim, podczas którego w symboliczny sposób uhonorowano Maryję Pannę Orderem Honorowym w związku z podziękowaniem za macierzyńską opiekę i obronę w Służbie Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Order złożyli: prezes związku gen. broni Stanisław Śliwa i jego zastępca gen. dywizji Wiesław Ząbek.

Tadeusz Szeremata

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl