Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2016-12-05 19:53 | Rozmiar tekstu: A A A

Piłsudczyków Certyfikaty Szkoły Promującej Niepodległą

Olsztyn24
Obchody 149. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Trzy placówki oświatowe z Warmii i Mazur odebrały dzisiaj (5.12) pierwsze w województwie Certyfikaty Szkoły Promującej Niepodległą. Do 18 listopada 2018 roku takich certyfikatów w kraju wydanych ma być co najmniej 186.

Okazją do wręczenia certyfikatów była zorganizowana przez olsztyński oddział Związku Piłsudczyków RP uroczystość z okazji 149. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uroczystość odbyła się w Archiwum Państwowym w Olsztynie.

Pierwszymi na Warmii i Mazurach posiadaczami Certyfikatów Szkoły Promującej Niepodległą zostały:
R E K L A M A
banner
- Przedszkole Miejskie nr 37 w Olsztynie,
- Zespół Szkół w Rogóżu,
- II Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie.

Certyfikaty wydawane są placówkom oświatowym szczególnie zasłużonym w zakresie wychowania patriotycznego przez Kapitułę pod honorowym patronatem Prezesa Zarządu Krajowego Związku Piłsudczyków RP gen. zw. Stanisława Śliwy oraz Piotra Sosnkowskiego, syna gen. Kazimierza Sosnkowskiego, najbliższego współpracownika Józefa Piłsudskiego.

Piłsudczycy mają w planie wystawienie do dnia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (11.11.2018 r.) co najmniej 186 takich certyfikatów - tyle, ilu żołnierzy liczyła 1 Kompania Kadrowa, która w sierpniu 1914 roku wyruszyła z krakowskich Oleandrów w kierunku Warszawy.

Dzisiejsze spotkanie w Archiwum Państwowym było też okazją do wysłuchania wykładu prof. UWM Wiesława Łacha o Marszałku Józefie Piłsudskim i jego działalności, a także wręczenia podziękowań Piłsudczyków za pomoc w zorganizowaniu obchodów 100. rocznicy bitwy pod Kostiuchnówką. Podziękowania trafiły do Urzędu Miasta Olsztyna i Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Uczestnicy spotkania mogli też bliżej poznać Stanisława Brodackiego - honorowego prezesa olsztyńskich Piłsudczyków.

Po spotkaniu w Archiwum Państwowym Piłsudczycy złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą Marszałka, umieszczoną na budynku Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Obchody 149. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego w Olsztynie (1)

»

05-12-2016

image
Obchody 149. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego w Olsztynie (2)

»

05-12-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl