Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Lech Wąsowski | 2017-08-23 18:11 | Rozmiar tekstu: A A A

Szkoła Podstawowa nr 14 czeka na uczniów

Olsztyn24
Szkoła Podstawowa nr 14 w Olsztynie czeka na uczniów (fot. Lech Wąsowski - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Czwartego września rozpoczyna pracę Szkoła Podstawowa nr 14 przy ulicy Konopnickiej 11 w Olsztynie. Zastąpi ona wygaszane na skutek reformy Gimnazjum nr 5. Na uczniów czeka niecierpliwie grono nauczycieli i pracownicy administracji.

Uczniowie czternastki będą się uczyli w komfortowych warunkach. Klasy są nieliczne, a pracownie szkoły znakomicie wyposażone. W każdej sali znajduje się rzutnik multimedialny i komputer z dostępem do szybkiego Internetu. Wiele klas ma tablice multimedialne. Uczniowie znajdą też pracownię informatyczną z dobrym sprzętem i świetną bibliotekę, w której są wszystkie lektury szkolne, a także niemal wszystkie nowości wydawnicze.

W szkole przygotowano również dwa nowe pomieszczenia dla uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. Nowe mebelki, rzutniki z ekranami, nowe ławeczki i krzesełka z pewnością umilą pobyt najmłodszym uczniom. Jedną klasę przerobiono na świetlicę, gdzie uczniowie spędzą wolny czas na zabawie i odrabianiu lekcji.
R E K L A M A
banner
Na nowych właścicieli czekają już darmowe podręczniki. Są kolorowe, posegregowane i ładnie poukładane. Z całą pewnością dzięki takim pomocom uczniowie osiągną zadowalające wyniki w nauce.

Szkoła leży w pobliżu Parku Podzamcze, boiska z antyurazową nawierzchnią, dobrze wyposażonego placu zabaw i mini siłowni pod chmurką. Są też stoły tenisowe, sala gimnastyczna i salka do aerobiku. Daje to możliwość prowadzenia ciekawych i urozmaiconych zajęć sportowych.

Placówka oferuje też wiele zajęć pozalekcyjnych, mnóstwo wyjść na zajęcia poza szkołą i wyjazdy na wycieczki. W szkolnej stołówce będą czekać obiady i zdrowe śniadani.

W tym roku szkolnym zajęcia w SP 14 będą kończyć się najpóźniej o 14:30, a w piątki o 13:30. To na pewno ułatwi organizację całego dnia.

Placówka w pełni sprostała postawionym przez reformę zadaniom i jest w stu procentach przygotowana do rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2017/2018. Szkoła dysponuje jeszcze wolnymi miejscami dla uczniów.

Z D J Ę C I A
Komentarze [4]
~nauczycielka "czternastki" / 2017-09-04 21:39
, W 1961 r. podjęłam swoją pierwszą pracę.Wspominam tę szkołę z wielkim sentymentem. Niezapomniany kierownik p.Andrzej Gerszberg, grono pedagogiczne i wielu uczniów /dziś moich przyjacioł/ na zawsze pozostana w pamięci. Była to wyjatkowa placówka oswiatowa i mam nadzieję ze taką pozostanie.
~Była uczennica 3a / 2017-08-31 18:16
Zgadzam się zpoprzednikami ,ze to wyjątkowa szkoła ; wyrozumiali ale jednocześnie wymagający nauczyciele , super atmosfera w szkole,bardzo bezpieczna i przyjazna dla uczniów
~TB / 2017-08-27 20:00
Boże jak szkoda Cudownego 5 . Pani Alu Mam nadzieję ,że nadal będzie Pani tak oddanie będzie walczyć o każdego swego ucznia wytrwałości. Tęsknię za naszymi rozmowami.
~Absolwent G5 / 2017-08-25 17:31
Szkoda Gim 5 to bardzo dobra szkoła fajni i życzliwi nauczyciele. bardzo wiele im zawdzięczam. Powodzenia 14 .
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl