Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Robert Waraksa | 2017-08-24 21:27 | Rozmiar tekstu: A A A

Nakręć się na festiwal

Olsztyn24
 
Wielkie kino zaczyna się od małych kroków. Weź kamerę lub telefon, nakręć swoje otoczenie i wyślij na konkurs. W Olsztynku ogłoszono właśnie piątą edycję Młodzieżowego Festiwalu Filmowego „Moja przestrzeń”. Młodzież może zgłaszać filmy na dwa konkursy filmowe.

Młodzieżowy Festiwal Filmowy to już stały punkt w olsztyneckim kalendarzu imprez kulturalnych. Organizowany jest od 2013 roku. Ma charakter ogólnopolski i z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Festiwal jest przestrzenią dla młodzieży do przedstawienia swojego otoczenia, osobistych doświadczeń i obserwacji za pomocą kamery czy nawet telefonu komórkowego.

W ramach tegorocznej edycji odbędą się dwa konkursy filmowe. Przedmiotem pierwszego z nich są krótkie filmy (do 10 minut), w dowolnej konwencji, inspirowane otaczającą rzeczywistością. Na drugi konkurs można zgłaszać spoty społeczne (do 60 sekund) prezentujące zagrożenia przed jakimi stoi współczesny człowiek. Ostateczny termin nadsyłania prac upływa 19 października 2017 r. (decyduje data dostarczenia projektu do organizatora). Najlepsze produkcje poznamy podczas gali w Kinie „GRUNWALD" w Olsztynku 26 października, która będzie zwieńczeniem festiwalu. Regulamin Konkursu oraz formularze zgłoszeniowe dostępne na stronie internetowej www.zamek.edu.pl w zakładce Edukacja filmowa.
R E K L A M A
banner
Konkursy filmowe są częścią Młodzieżowego Festiwalu Filmowego „Moja przestrzeń”, w ramach którego w Pracowni Filmoteki Szkolnej, działającej przy Zespole Szkół w Olsztynku (jedynej w województwie warmińsko-mazurskim, ufundowanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej), odbędą się również spotkania z twórcami, warsztaty filmowe oraz projekcje filmów pozakonkursowych.

Patronem Festiwalu jest Polski Instytut Sztuki Filmowej. Festiwal uzyskał dofinansowanie ze środków Starostwa Powiatowego w Olsztynie.

Partnerami Festiwalu są: Gmina Olsztynek, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Filmoteka Narodowa i Filmoteka Szkolna.

Organizatorami Festiwalu są: Młodzieżowa Rada Miejska w Olsztynku, Miejski Dom Kultury w Olsztynku, Dyskusyjny Klub Filmowy Zamek w Olsztynku.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl