Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-08-25 18:58 | Rozmiar tekstu: A A A

Kurator Oświaty: Warmia i Mazury gotowe do nowego roku szkolnego

Olsztyn24
Od prawej: kurator Krzysztof Marek Nowacki oraz wicekurator Wojciech Cybulski | Więcej zdjęć »
W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się dzisiaj (25.08) konferencja prasowa z udziałem warmińsko-mazurskiego kuratora oświaty Krzysztofa Marka Nowackiego oraz wicekuratora Wojciecha Cybulskiego nt. stanu przygotowania szkół i placówek w województwie warmińsko-mazurskim do roku szkolnego 2017/2018, który rozpocznie sie 4 września.

Nadchodzący rok szkolny będzie krytycznym pod wieloma względami, ponieważ z jego rozpoczęciem obowiązywać w praktyce zacznie wzbudzająca liczne kontrowersje zarówno po stronie uczniów i ich rodzin, jak i środowiska nauczycielskiego reforma oświaty wprowadzona przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Kontrowersje te, dotyczące nie tylko likwidacji gimnazjów i powrotu do ośmioletniej edukacji w szkołach podstawowych, ale także związane z nią obawy o funkcjonowanie nowego systemu szkolnego, brak pracy dla nauczycieli, zmiany w podstawach programowych i wprowadzenie nowych podręczników nie mają według gospodarzy spotkania racji bytu, ponieważ w skali województwa 136 jednostek samorządu terytorialnego zmiany przeprowadziło w sposób dobry, a pracę (wg. stanu z maja 2017) straciło 130 pedagogów z 22 tysięcy zatrudnionych. Same zwolnienia nie mają zaś bezpośredniego związku z rzeczoną reformą - są one głównie wynikiem niżu demograficznego, którego skutki widać co roku.
R E K L A M A
banner
Więcej informacji w zapisie wideo konferencji, który wkrótce udostępnimy. Zapraszamy do oglądania.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja kuratora oświaty nt. przygotowania regionu do roku szkolnego

25-08-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl