Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Rafał Bieńkowski | 2017-08-28 20:31 | Rozmiar tekstu: A A A

Solidna jazda olsztynian na mistrzostwach świata we Francji

Olsztyn24
Gran Fondo UCI | Więcej zdjęć »
Zawodnicy amatorskiej grupy Michelin Bloomnet Team wzięli udział w finale mistrzostw świata UCI Gran Fondo. Najlepszy Marcin Wojtal finiszował w czwartej dziesiątce.

Finał MŚ UCI Gran Fondo rozgrywany był od czwartku do niedzieli w południowej Francji, w Albi niedaleko Tuluzy. Michelin Bloomnet Team reprezentowali tam Patryk Badura i Marcin Wojtal. Obaj walczyli ostatniego dnia w kategorii 35-39 lat (trasa 155 km). Na starcie stanęło 189 zawodników.

- Cały wyścig przejechaliśmy razem w czołówce. Decydująca akcja zawiązała się 20 km przed metą, gdzie odjechało dwóch zawodników. Pozostała grupa walczyła już tylko o najniższy stopień podium. Na kilometr przed metą w walce o najlepszą pozycję na finisz kraksę zaliczył Patryk. Wypadek zdarzył się jednak w strefie ochronnej i sędziowie zaliczyli czas całej grupy – relacjonują nasi zawodnicy.
R E K L A M A
banner
Więcej szczęścia miał Marcin Wojtal, który zajął solidne 33. miejsce. Kategorię wygrał Francuz Jean-Marc Maurin (03:53:32) przed Portugalczykiem Carlosem Gomesem i kolejnym reprezentantem gospodarzy Fabienem Fraissignesem.

Pozostali kolarze MBT walczyli w kraju. Konkretnie na trasie I Ogólnopolskiego Wyścigu O Puchar Wójta Gminy Wąpielsk. W woj. kujawsko-pomorskim wystartowało pięcioro zawodników grupy i wszyscy stanęli na podium w swoich kategoriach. W M30 najszybszy był Marek Trzeszczkowski przed Łukaszem Dudko, a w M20 pierwsze miejsce zajął Jacek Sargalski. Wszyscy mieli do pokonania 92 km. Z kolei na dystansie 46 km Kazimierz Mydło wygrał w M60, a Barbara Badura stanęła na trzecim stopniu podium w K30.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl