09:11 19 kwietnia 2024 Imieniny: Adolfa, Leona

Rafał Bieńkowski | 2017-07-24 19:04 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztynianie w czubie kolarskich mistrzostw Polski w Serocku

Olsztyn24
(fot. archiw. Michelin Bloomnet Team)

Dobra jazda Michelin Bloomnet Team w Mistrzostwach Polski Masters i Cyklosport w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Trzech zawodników znalazło się w czołowej dziesiątce masters, jest też brąz wśród amatorów.

W masters najlepiej z kolarzy MBT zaprezentował się Łukasz Dudko, który trasę liczącą 136 km pokonał w czasie 03:10:16. Dało mu to wysokie 8. miejsce.

- Trasa nie była bardzo wymagająca, ale ciekawa konfiguracja terenu na ostatnich 5 km faworyzowała tych, którzy potrafią zachować siły na końcówkę. Nasz zespół był aktywny, ale ucieczka zapoczątkowana w pierwszej fazie wyścigu dotarła do mety z kilkunastosekundową przewagą. Pozostało nam walczyć o wysokie pozycje z grupy - relacjonuje Dudko.

I walka była udana. Tuż za nim linię mety minęli dziewiąty Patryk Badura i dziesiąty Radomir Chmiel. Z kolei w pierwszej „20” wyścig zakończyli Sylwester Matusiak (15.) i Marcin Wojtal (20.). Mistrzem Polski masters został ostatecznie Michał Ładosz z Hetmana Lublin (03:10:02).
Olsztyński team walczył też w innych klasach. W M20 20. lokatę zajął Jacek Sargalski, a w K30 - czyli wśród kobiet - 13. miejsce przypadło Barbarze Badurze. Ale jest też miejsce na podium. Konkretnie wśród amatorów M60, gdzie brązowy medal zdobył Kazimierz Mydło.

W niedzielnych mistrzostwach we wszystkich kategoriach na starcie stanęło ponad 550 kolarzy.