Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Rafał Bieńkowski | 2017-07-24 19:04 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztynianie w czubie kolarskich mistrzostw Polski w Serocku

Olsztyn24
(fot. archiw. Michelin Bloomnet Team)
Dobra jazda Michelin Bloomnet Team w Mistrzostwach Polski Masters i Cyklosport w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Trzech zawodników znalazło się w czołowej dziesiątce masters, jest też brąz wśród amatorów.

W masters najlepiej z kolarzy MBT zaprezentował się Łukasz Dudko, który trasę liczącą 136 km pokonał w czasie 03:10:16. Dało mu to wysokie 8. miejsce.

- Trasa nie była bardzo wymagająca, ale ciekawa konfiguracja terenu na ostatnich 5 km faworyzowała tych, którzy potrafią zachować siły na końcówkę. Nasz zespół był aktywny, ale ucieczka zapoczątkowana w pierwszej fazie wyścigu dotarła do mety z kilkunastosekundową przewagą. Pozostało nam walczyć o wysokie pozycje z grupy – relacjonuje Dudko.
R E K L A M A
banner
I walka była udana. Tuż za nim linię mety minęli dziewiąty Patryk Badura i dziesiąty Radomir Chmiel. Z kolei w pierwszej „20” wyścig zakończyli Sylwester Matusiak (15.) i Marcin Wojtal (20.). Mistrzem Polski masters został ostatecznie Michał Ładosz z Hetmana Lublin (03:10:02).

Olsztyński team walczył też w innych klasach. W M20 20. lokatę zajął Jacek Sargalski, a w K30 - czyli wśród kobiet - 13. miejsce przypadło Barbarze Badurze. Ale jest też miejsce na podium. Konkretnie wśród amatorów M60, gdzie brązowy medal zdobył Kazimierz Mydło.

W niedzielnych mistrzostwach we wszystkich kategoriach na starcie stanęło ponad 550 kolarzy.

Rafał Bieńkowski

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl