Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2017-08-29 18:31 | Rozmiar tekstu: A A A

Nowa Rada Działalności Pożytku Publicznego rozpoczęła działalność

Olsztyn24
Pierwsze posiedzenie Rady Działalności Pożytku Publicznego III kadencji (fot. Marcin Kierul)
W olsztyńskim ratuszu po raz pierwszy zebrała się dzisiaj (29.08) Rada Działalności Pożytku Publicznego III kadencji. Przewodniczącą rady została radna Olsztyna Danuta Ciborowska.

Rada doradza prezydentowi Olsztyna w szeroko rozumianym zakresie organizacji pozarządowych. Wśród najważniejszych zadań rady jest opiniowanie projektów strategii rozwoju miasta, uchwał dotyczących sfery zadań publicznych i wyrażanie opinii w sprawach dotyczących funkcjonowania organizacji pozarządowych. Dotychczas Gminna Rada Działalności Pożytku Publicznego powoływana była na dwuletnie kadencje, ale po zmianie przepisów czas działania został wydłużony o rok.

- W tym gronie bez wątpienia możemy planować dalsze działania na rzecz olsztyńskich organizacji i mieszkańców naszego miasta - mówił do członków rady prezydent Piotr Grzymowicz. - Dziękuję Państwu, że zdecydowaliście się dzielić się własnymi umiejętnościami i doświadczeniem.
R E K L A M A
banner
Podczas pierwszego posiedzenia rada ukonstytuowała się. Jednogłośnie przewodniczącą została miejska radna Danuta Ciborowska, a wiceprzewodniczącą Monika Falej z Rady Organizacji Pozarządowych Miasta Olsztyna.

- Jestem przekonana, że wspólnie będziemy mogli zainicjować wiele ważnych dla mieszkańców działań - powiedziała przewodnicząca Ciborowska.

Członkami nowej rady są: przedstawiciele organizacji pozarządowych – Teresa Kocbach, Zdzisława Łukaszewska, Monika Falej, Anna Pieczkin, Jerzy Pantak i Dominika Złakowska-Cieślak; radni – Danuta Ciborowska, Maja Antosik  i Łukasz Łukaszewski oraz  przedstawiciele prezydenta Olsztyna – Zenona Ćwiklińska, Monika Michniewicz i  Bartosz Kamiński.

W najbliższym czasie przygotowany i zatwierdzony zostanie plan pracy rady. Jej działacze już zajęli się projektem zarządzenia prezydenta ws. konsultacji do programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na następny rok.

Rada będzie obradować nie rzadziej niż raz na kwartał.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl