Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
AS/LH | 2017-09-05 16:51 | Rozmiar tekstu: A A A

Średnie ceny OC w Olsztynie

Olsztyn24
 
Ceny OC różnią się ze względu na miejscowość. Najwięcej za obowiązkowe ubezpieczenie płacą kierowcy z Wrocławia, drogo mają również gdańszczanie i warszawiacy. Z kolei najtańszym miastem wojewódzkim pod względem wysokości składki na OC jest Rzeszów. Jak na tym tle wypada Olsztyn? Przyjrzyjmy się rankingom.

Ceny OC w polskich miastach

Jak pokazują różnego rodzaju raporty analizujące ceny ubezpieczeń OC w Polsce, jednakowa polisa dla tego samego kierowcy i jego auta może różnić się w zależności od miasta nawet o kilkaset zł. Przykładowo, 40-letni mąż i ojciec dysponujący pełnymi zniżkami ubezpieczeniowymi, który od 17 lat posiada prawo jazdy i kupuje polisę bez przerwy od 12 lat, a w ciągu ostatnich 5 lat nie spowodował żadnej szkody, we Wrocławiu zapłaci za najtańsze OC dla swojego Volkswagena Golfa z 2007 r. o pojemności 1600 cm3 i przebiegu 200 000 km dokładnie 929 zł, podczas gdy w Rzeszowie tylko 585 zł.
R E K L A M A
banner
Dla porównania, ten sam kierowca w Łodzi zapłaciłby 675 zł, a w Gdańsku – 859 zł. Do wyliczenia składki dla różnych miast można wykorzystać łatwy w obsłudze i w pełni darmowy kalkulator ubezpieczeń OC Najtaniej u Agenta. Na jego podstawie widać, że różnice cenowe w zależności od miasta są ogromne, tymczasem mówimy o identycznym produkcie – obowiązkowym dla kierowców ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej. Sprawdźmy, jak na tle polskich miast wypada Olsztyn.

Olsztyn – tania przystań

Jak się okazuje, stolica Warmii jest stosunkowo tanim miastem pod względem wysokości stawek za OC. Stosując te same kryteria jak przy kalkulacjach dla Łodzi, Wrocławia, Rzeszowa i Gdańska, udaje się znaleźć najkorzystniejszą polisę w cenie 595 zł. To znacznie mniej niż w stolicy Dolnego Śląska, Trójmieście, Warszawie czy Łodzi i tylko nieznacznie więcej niż w Rzeszowie, który jest najtańszym miastem wojewódzkim w Polsce, jeśli chodzi o wysokość składek OC.

Skąd te różnice w cenie obowiązkowego ubezpieczenia? Bynajmniej nie wzięły się znikąd i mają swoje źródła w statystkach służących towarzystwom do obliczania wysokości składek. Otóż w miastach, w których płaci się dużo za polisę OC, po prostu dochodzi do większej liczby zdarzeń i częściej towarzystwa muszą wypłacać odszkodowania. W związku z tym finansowanie rekompensat dla osób poszkodowanych przerzucają na samych mieszkańców, podnosząc im składki, co zresztą wydaje się dość logiczne.

Czy można jakoś uniknąć podwyższonych stawek z tytułu miejsca zamieszkania? Jeżeli jesteś zameldowany w jednym z dużych miast wojewódzkich, w których ceny OC są wyjątkowo wysokie, możesz rozważyć przemeldowanie się do mniejszej miejscowości, o ile to wchodzi w grę w Twoim przypadku. Poszukując polisy, zwracaj uwagę przede wszystkim na wysokość składki, ale nie zapominaj też opinii o danym towarzystwie, przeglądając w internecie np. opinie o Ergo Hestia.

AS
Komentarze [1]
~TOMASZ123 / 2017-09-06 10:28
Sam miałem ostatnio stłuczkę i przyznam,że pieniądze z odszkodowania z OC sprawcy to śmiech na sali.Mogę z czystym sumieniem polecić Firmę Crashplus.Dopłacicli mi sporą sumke dzięki czemu bez problemu naprawiłem auto.Jakby ktos był chętny podaje numer do ich doradcy: 570660879
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl