Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-09-08 12:38 | Rozmiar tekstu: A A A

Przedszkole Miejskie nr 8 oficjalnie otwarte!

Olsztyn24
Otwarcie Przedszkola Miejskiego nr 8 w Olsztynie | Więcej zdjęć »
W ekspresowym tempie powstało nowe przedszkole miejskie w Olsztynie. Od podjęcia decyzji przez Radę Miasta Olsztyna o utworzeniu Przedszkola Miejskiego nr 8 do przyjęcia przedszkolaków minęło zaledwie 19 dni! Dzisiaj (8.09) w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie przy ul. Wańkowicza 1, gdzie znajduje się nowe przedszkole, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz przeciął wstęgę, symbolicznie uruchamiając nową placówkę.

Decyzję o utworzeniu nowego przedszkola olsztyńscy radni podjęli podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta przeprowadzonej 16 sierpnia. Przedszkole utworzono przede wszystkim dlatego, że dotychczas funkcjonujące w Olsztynie placówki przedszkolne nie były w stanie przyjąć wszystkich przedszkolaków zgłoszonych przez rodziców w procesie rekrutacji. Na zorganizowanie przedszkola władze miasta przeznaczyły 200 tys. złotych.

Przedszkole zorganizowano w na parterze jednego ze skrzydeł budynku zajmowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie. W ciągu kilkunastu dni pomieszczenia zostały wyremontowane, przystosowane do potrzeb przedszkolaków i wyposażone. Do dyspozycji maluchów i ich nauczycieli oddano sale dla trzech grup przedszkolnych (Biedronki, Motylki i Liski), salę do rytmiki, pokoje dla nauczycieli, dwie toalety, szatnię i magazyn. Do dyspozycji przedszkolaków jest też ogromny hol. Dotychczas na uruchomienie przedszkola wydano 160 tys. złotych.
R E K L A M A
banner
Przedszkole może przyjąć 60 wychowanków. Obecnie do placówki uczęszczają 33 maluchy, a w najbliższych dniach dojdzie kolejnych 5. Przedszkole może więc przyjąć jeszcze 22 przedszkolaków.

Uroczystość otwarcia przedszkola zarejestrowaliśmy na filmie. Zainteresowanych przebiegiem wydarzenia zachęcamy do obejrzenia tej wideorealacji.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [4]
~Mama / 2018-03-29 16:54
No i mamy wiosne( astronomiczna tylko). W przedszkolu widac wiosenke bardziej niz na zewnatrz. Nasz synek jest zadowolony, my rowniez. Mamy nadzieje ze corka tez bedzie tam chodzic niebawem. Trzeba tam byc zeby zobaczyc o czym pisze , ale kazde dziecko, ktore tam sie dostanie powinno byc szczesliwe. Sale czysciutkie , mloda kadra, dbajaca o dzieciaki. To jest miejsce gdzie naprawde chce sie przyjsc, bo nikt nie patrzy kontem tylko wszedzie usmiech na twarzach. Goraco polecam
~elka / 2017-09-28 11:37
A nazwisko pani wicedyrektor to pewnie przypadkowo zbieżne z nazwiskiem dyrektor ZSO nr 3?
~mim / 2017-09-12 21:41
Przedszkole poprostu super!!! Przestronne, jasne i młoda kadra, z ogromną cierpliwoscia do dzieciaczkow. Panie które tam pracują mają cały czas uśmiech na twarzy. Oby tak dalej Przyjemnie zostawia się tam dziecko , jak u dobrej znajomej. Wiadomo, że będzie zadbane i ze będzie miało pełną opiekę. Biedronki żądza;-) Ale liski i motylki też są super. To była dobra decyzja zapisując tam dziecko.
~M&E / 2017-09-09 18:35
Oddaliśmy synka do tego przedszkola. Synek jest zachwycony. Szybko się zaadaptował !! Przewspaniałe Panie, super atmosfera... Osobiście gorąco polecamy!!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Otwarcie Przedszkola Miejskiego nr 8 w Olsztynie

08-09-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl