Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MBM | 2017-09-14 09:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Strażacy skorzystają ze środków na ochronę środowiska

Olsztyn24
(fot. archiwum)
Jedenaście jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu olsztyńskiego otrzyma dotację na realizację zadań z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Na ten cel samorząd przeznaczył 54,5 tys. zł. Zarząd Powiatu w Olsztynie uchwałą z 12 września 2017 zatwierdził listę beneficjentów. Jednocześnie ogłosił kolejny konkurs na oferty z tego samego zakresu zadań.

- Wnioski rozpatrywaliśmy pod kątem celu, zakresu rzeczowego, sposobu realizacji i tego, jak zadanie wpłynie na przyrodę. Środki zabezpieczone na dotację celową pochodzą z opłat i kar ponoszonych za korzystanie ze środowiska. Co roku o dotację mogą się starać podmioty niezaliczone do sektora finansów publicznych czyli m.in. osoby fizyczne, przedsiębiorstwa, wspólnoty mieszkaniowe, Ochotnicze Straże Pożarne oraz jednostki sektora finansów publicznych będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi – wyjaśnia starosta olsztyński Małgorzata Chyziak.

Wśród beneficjentów znaleźli się: OSP Bartołty Wielkie, OSP Droszewo, OSP Orzechowo, Gmina Dywity dla OSP Brąswałd, OSP Naglady, OSP Radostowo, OSP Jonkowo, OSP Lutry, OSP Purda, OSP Gryźliny, OSP Świątki. Środki, które otrzymają, zostaną przeznaczone m.in. na kupno zestawu do opryskiwania podczas gaszenia pożarów traw, zestawy ratownictwa technicznego, zintegrowany system alarmowania i ochrony ludności, czy pompy do usuwania wody z zalanych pomieszczeń.
R E K L A M A
banner
Zarząd Powiatu w Olsztynie ogłosił jednocześnie drugi konkurs na zadania z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Wysokość dotacji na poszczególnego beneficjenta może osiągnąć nawet 20 tys. zł. Wnioski przyjmowane będą do 27 września 2017 r. Formularze można pobrać ze strony  bip.powiat-olsztynski.pl/ Przetargi i ogłoszenia/ Środowisko i Budownictwo/ Wniosek o udzielenie dotacji celowej.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl