Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
JM | 2017-09-26 11:47 | Rozmiar tekstu: A A A
Miejsca pamięci w edukacji historycznej

Wyjazdowe seminarium olsztyńskich nauczycieli

Olsztyn24
Wyjazdowe seminarium olsztyńskich nauczycieli | Więcej zdjęć »
W sobotę (23.09) odbyło się edukacyjne seminarium wyjazdowe dla olsztyńskich nauczycieli do Sztutowa i Nowego Dworu Gdańskiego.

Pierwsza część wykładowa szkolenia odbyła się 31 maja br. w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie z udziałem zaproszonych gości. Spotkanie rozpoczął wykład dr. Marcina Owsińskiego „Stutthof. Czy to jest ważne?”, następnie lokalne działa zaprezentowali Barbara Zaborowska, edukator, społecznik, prezes Towarzystwa Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej („Sara Lipska z mławskiego sztetla na paryskie salony”), dr Iwona Jóźwiak („Dziedzictwo żydowskie na Warmii i Mazurach inspiracją do pracy z dziećmi i młodzieżą olsztyńskich szkół – zarys tematyki”) i Joanna Mieszczyńska nauczycielka historii, edukator, ambasadorka Muzeum POLIN w Warszawie („Edukacja historyczna w przestrzeni miejskiej”).

Podczas wrześniowego wyjazdu nauczyciele z Olsztyna wysłuchali wykładu dr. Marcina Owsińskiego dotyczącego zasad wizyty w miejscu pamięci oraz jej zalet w połączeniu z pracą nauczyciela w szkole. Następnie zwiedzali miejsce pamięci - były obóz koncentracyjny KL Stutthof z Wirginią Węglińską przewodnikiem i doświadczoną edukatorką Muzeum Stutthof w Sztutowie.
R E K L A M A
banner
Po powrocie ze zwiedzania i dyskusji odbyły się warsztaty prezentujące metody pracy w Muzeum Stutthof przeprowadzone przez z doświadczoną nauczycielkę i edukatorkę Małgorzatę Daniluk.

Kolejna część seminarium odbyła się w Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim. Nauczyciele poznali historię regionu, zajęcia ludności i warunki życia mieszkańców na Żuławach. Odbyły się także pokazowe zajęcia, prezentujące ofertę edukacyjną i warsztat pracy placówki.

Seminarium miało na celu dostarczyć nauczycielom wiedzy i inspirować do dalszej pracy, zwłaszcza edukacji młodzieży w miejscach pamięci oraz realizacji zajęć poza budynkiem szkoły.

Inicjatorem seminarium była Joanna Mieszczyńska, ambasadorka Muzeum POLIN w Warszawie a współorganizatorami Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie, Muzeum Stutthof w Sztutowie oraz Żuławski Park Historyczny w Nowym Dworze Gdańskim.
Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Kebiz / 2017-09-26 14:53
Czym różni się wielokrotnie powtarzany "edukator" od nauczyciela ? Czyżby częściej "dukał" ?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl