Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
JM | 2017-09-05 12:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztynianka laureatką VI Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno-Literackiego

Olsztyn24
Muzeum Stutthof w Sztutowie
Gabriela Zapolska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie (do niedawna gimnazjalistka „13”), została laureatką VI Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno-Literackiego pod patronatem dr Wandy Półtawskiej „Polskie więźniarki w Ravensbrück”.

Celem konkursu było m. in. kształtowanie świadomości historycznej młodzieży, zachęcanie do podejmowania samodzielnych poszukiwań badawczych oraz wnikanie w istotę procesów historycznych. Gabriela Zapolska napisała pracę, w której nawiązała do życia codziennego kobiet w obozie Ravensbrück. Praca powstała pod kierunkiem Joanny Mieszczyńskiej, nauczycielki historii i ambasadorki Muzeum POLIN w Warszawie.

Nagrodzona praca powstała na bazie wspomnień i relacji byłych więźniarek oraz wywiadu przeprowadzonego z kuratorką wystawy poświęconej kobietom z obozu Ravensbruck dr Danutą Drywą, kierownikiem działu dokumentacyjnego Muzeum Stutthof w Sztutowie. Uczennica ukazała bohaterską postawę więźniarek, które w warunkach obozowych starały się zachować resztki człowieczeństwa i w rozmaity sposób pokonywać obozową rzeczywistość.
R E K L A M A
banner
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl