Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Joanna Mieszczyńska | 2017-06-09 14:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Festiwal uczniowskich projektów w Warszawie

Olsztyn24
Festiwal uczniowskich projektów w Warszawie | Więcej zdjęć »
W dniach 5-6 czerwca w Warszawie odbyło się podsumowanie projektów uczniowskich w ramach programu „Opowiem Ci o wolnej Polsce”. Nasze miasto reprezentowała delegacja uczniów z Gimnazjum nr 13 w Olsztynie pod opieką nauczycielki historii Joanny Mieszczyńskiej.

Gimnazjaliści Laura, Zuzanna, Michał, Mateusz i Piotr uczestniczyli w warsztatach przygotowanych dla uczniów wszystkich szkół uczestniczących w programie. W tym samym czasie odbywały się warsztaty dla nauczycieli z udziałem mentorów programu i ekspertów. Obie grupy podsumowały swoje działania i przeanalizowały przygotowane projekty.

Następnie uczniowie odbyli wizyty studyjne w instytucjach kultury. „13” odwiedziła Muzeum POLIN w Warszawie i uczestniczyła w warsztatach pt. „rok 1968”, zwiedzając fragmenty wystawy i wykonując zadania warsztatowe. Następnie uczniowie poszukiwali na wystawie rzeczy będących nośnikiem pamięci, które utrwalali na zdjęciach wykonanych aparatem polaroid.
R E K L A M A
banner
Drugiego dnia festiwalu odbyła się uroczysta prezentacja stoisk poszczególnych szkół, które odwiedzali eksperci. Podczas gali z udziałem ekspertów i gości prezentowano filmy konkursowe szkół. W panelu podsumowującym i rozdaniu dyplomów uczestniczyli eksperci IPN, Muzeum Powstania Warszawskiego i dziennikarze (Karol Madaj, Maciej Podbielkowski, dr Andrzej Zawistowski, Michał Szułdrzyński, Alicja Pacewicz). Program na jego 10-lecie podsumował profesor Krzysztof Szwagrzyk.

Po urodzinowym torcie młodzież zwiedzała Muzeum Powstania Warszawskiego.

Joanna Mieszczyńska

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~wot / 2017-06-09 23:08
Czy gimnazjaliści, raptem pięcioro, mają nazwiska? Jeśli tak, nietaktem jest pominięcie ich w artykule.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl