Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Konrad Krzysztof | 2017-10-09 15:26 | Rozmiar tekstu: A A A

Autorytet w rodzinie - mało optymistyczne prognozy

Olsztyn24
Międzynarodowa konferencja naukowa w Solecznikach | Więcej zdjęć »
W ubiegłym tygodniu w Solecznikach na Litwie zakończyła się międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Rodzina – autorytet w wychowaniu. Transgraniczne poszukiwania”. To trzecia już konferencja realizowana przez Olsztyński Oddział Związku Piłsudczyków RP, Fundację Kierowca Bezpieczny i innych polskich partnerów, przygotowana przy współpracy z Rejonem Solecznickim.

Konferencja została objęta patronatem ks. prof. dr. hab. Stanisława Dziekońskiego, rektora Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, oraz mera Samorządu Rejonu Solecznickiego, Zdzisława Palewicza, a także burmistrz Szczytna Danutę Górską. Gościem specjalnym konferencji był złoty medalista z Montrealu Jerzy Rybicki. Specjalny list do uczestników konferencji wystosowała wicemarszałek Senatu Maria Koc.

Rola autorytetu w współczesnym świecie, wpływ na wychowanie, rola matki i ojca w życiu dziecka – to tylko nieliczne z poruszanych podczas konferencji tematów. W obradach wzięło udział 50 naukowców, reprezentujących różne środowiska naukowe z Polski, Słowacji i Litwy. Grupa naukowców z Polski  reprezentowała środowiska naukowe: Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytetu Zielonogórskiego, Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Akademii Polonijnej w Częstochowie, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Szczecińskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Rzeszowskiego.
R E K L A M A
banner
Oceny i prognozy naukowców nie napawają optymizmem. Instytucja autorytetu jest obecnie w odwrocie, nie tylko w rodzinie, ale w ogóle w świecie. Zdaniem ks. profesora Ozorowskiego, rodzina pozostaje tym miejscem, gdzie autorytet znajduje swoje spontaniczne źródło. Autorytet przywiązany jest do obojga rodziców: i do ojca, i do matki. Jest niezbędny do prawidłowego wychowania potomstwa i jego uspołecznienia.

Podczas konferencji decyzją prezesa Zarządu Krajowego Związku Piłsudczyków RP, gen. zw. Stanisława Władysława Śliwy, „za wybitne zasługi w krzewieniu idei i czynu Marszałka Józefa Piłsudskiego”, wręczono Złote Krzyże Związku Piłsudczyków RP, Zdzisławowi Palewiczowi - merowi Rejonu  oraz Jerzemu Rybickiemu.

Zwieńczeniem konferencji był koncert artystów z Olsztyna: Joanny Dove oraz Krzysztofa Zawistowskiego.

Konrad Krzysztof
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl