Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-03-14 14:28 | Rozmiar tekstu: A A A

Poseł Pampuch: Rząd nie chce pomagać przedsiębiorcom!

Olsztyn24
Konferencja prasowa posła Mirosława Pampucha | Więcej zdjęć »
Olsztyński poseł Mirosław Pampuch, krytykuje Prawo i Sprawiedliwość za lekceważenie propozycji swojej partii na zmiany w prawie, w szczególności propozycji zmierzających do poprawy sytuacji polskich przedsiębiorców. Swoją krytykę wyraził dzisiaj (14.03) podczas zorganizowanej w Olsztynie konferencji prasowej.

- .Nowoczesna złożyła w sejmie ponad 30 projektów ustaw, dotyczących głównie przedsiębiorców, które to ustawy miały realnie oddziaływać na zmniejszenie obciążeń finansowych, jak też na uproszczenie prawa - powiedział poseł. - Wszystkie te ustawy są przez rząd PiS blokowane, albo odrzucane w pierwszym czytaniu, jak to miało miejsce na ostatnim posiedzeniu sejmu, gdzie nasze poprawki do ustawy dotyczącej ordynacji podatkowej, które zmierzały do ułatwienia życia polskim przedsiębiorcom, zostały odrzucone w pierwszym czytaniu. A chcieliśmy m.in. wprowadzić przepis nie pozwalający urzędom skarbowym na prowadzenie kontroli podatników w nieskończoność. Inna z przygotowanych przez .Nowoczesną ustawa, dotyczyła obniżenia przedsiębiorcom podatku liniowego z 19 do 15%, tak jak zapowiadał to rząd Prawa i Sprawiedliwości. PiS z tej zapowiedzi się nie wywiązał, dlatego chcieliśmy pomóc i wprowadziliśmy tę sprawę pod obrady sejmu. W ramach tej samej ustawy chcieliśmy również zwiększyć odpisy amortyzacyjne z tytułu nabycia środków trwałych z 3,5 tysiąca złotych do 10 tysięcy, jak też wprowadzić inne przepisy ułatwiające życie przedsiębiorców. To wszystko zostało przez PiS odrzucone w pierwszym czytaniu.

Poseł Pampuch odwołał się do nie tak odległych wypowiedzi wicepremiera Mateusza Morawieckiego, który zapowiadał wprowadzenie wielu ułatwień dla przedsiębiorców.
R E K L A M A
banner
- Jak dotychczas, te ułatwienia są tylko na papierze - skomentował Mirosław Pampuch. - My wskazaliśmy realne ułatwienia dla przedsiębiorców, ale rząd PiS-u nie chce pomagać przedsiębiorcom, a tym samym nie chce aby Polska rozwijała się, by powstawały nowe miejsca pracy.

Mirosław Pampuch stwierdził, że od początku VIII kadencji sejmu złożył w imieniu .Nowoczesnej około 300 poprawek do ustaw.

- Żadna z tych poprawek nie została uwzględniona przez Prawo i Sprawiedliwość - stwierdził poseł. - Sztandarowy przykład to odrzucona przez PiS poprawka do ustawy o podatku od towarów i usług (VAT) polegająca na umożliwieniu samorządom terytorialnym skorzystanie z odliczenia podatku VAT.

Zdaniem posła Pampucha, Prawo i Sprawiedliwość nie wywiązuje się ze swoich obietnic, w szczególności wobec przedsiębiorców.

- PiS zapowiadał że będzie lepiej, jednak Po 1,5 roku rządów nadal czekamy na jakąkolwiek zmianę, a szczególnie dobrą - podsumował poseł.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [2]
~ledyr / 2017-03-18 22:01
Jakoś słabo działacie nie widać Nowoczesnej w województwie., a szkoda... a do wyborów samorządowych coraz bliżej ...
~Takpytam / 2017-03-15 11:55
Ile członków liczy Nowoczesna w naszym regionie? Co robicie, żeby to poprawić?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa posła Mirosława Pampucha [14.03.2017]

14-03-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl