Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Justyna Grzywaczewska | 2017-10-24 13:48 | Rozmiar tekstu: A A A

Druga seria zmagań CITY TRAIL nad Jeziorem Długim

Olsztyn24
City Trail (fot. archiw. organizatora - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Jesień i zima nie są przeszkodą do uprawiania sportu na powietrzu. Dowodem na to są zawody z cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, które od pięciu lat goszczą nad Jeziorem Długim. Drugi z sześciu biegów sezonu 2017/2018 odbędzie się w najbliższą sobotę, 28 października. Zapisy trwają na www.citytrail.pl - rejestracji można dokonać z góry na cały cykl lub na pojedyncze zawody.

Inauguracja edycji (30 września) przyciągnęła 417 dorosłych i 127 dzieci. Zwycięzcami biegu zostali Aleksandra Kępczyńska i Paweł Pszczółkowski, dla których bieganie ma wymiar sportowej rywalizacji, ale zdecydowana większość startujących w cyklu to osoby biegające amatorsko i rekreacyjnie. Wiele z nich uczestniczy w cyklu od pierwszej edycji!

- Zaczęłam biegać dokładnie pięć lat temu, kiedy po raz pierwszy ekipa CITY TRAIL pojawiła się u nas w Olsztynie. Nie za bardzo miałam wtedy jeszcze pojęcie jako początkujący „dreptacz” o zawodach biegowych i to dzięki tym biegom zostałam wprowadzona w ich tajniki. Pomimo, że minęło już pięć lat, ja z uporem maniaka wracam co roku na ten cykl biegów – nie tylko ze względów sentymentalnych. Zawodom towarzyszy przyjazna, wręcz rodzinna atmosfera – myślę, że jest tak dlatego, że organizują je biegacze - tacy jak my – podkreśla Joanna Kozłowska, jedna ze stałych uczestniczek CITY TRAIL. – Dodatkowym magnesem jest dystans 5 km, w przepięknych okolicznościach przyrody, z którym spokojnie poradzi sobie każdy początkujący nawet biegacz, a ten bardziej doświadczony ma szansę na to by powalczyć o podium i pościgać się z najlepszymi – dodaje.
R E K L A M A
banner
Sobotni bieg odbędzie się tradycyjnie na trasie ze startem i metą na ścieżce rowerowej w pobliżu mostu nad Jeziorem Długim. Dystans to niezmiennie 5 km. Imprezie towarzyszą zawody dla dzieci i młodzieży – najmłodsi startują na czterech dystansach – od 300 metrów do 2 km. Warto zaznaczyć, że biegi CITY TRAIL Junior mają wymiar charytatywny – połowa każdej opłaty startowej jest przekazywana na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

- CITY TRAIL to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ pozwala biegaczom na udział w zawodach również poza sezonem letnim i z każdą edycją przyciąga całe rodziny, które wspólnie  startują w przełajach. Wspierając ten projekt chcemy docierać do jak najszerszej grupy osób i zachęcać je do codziennej dawki ruchu, zmiany nawyków żywieniowych, regularnych badań okresowych i pozytywnego nastawienia do życia – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, Rzecznik Prasowy Nationale-Nederlanden.

Cykl CITY TRAIL odróżnia się od innych imprez formułą. W skali edycji organizowanych jest sześć biegów, a medale i nagrody są wręczane na siódmej – oddzielnej imprezie, która ma uroczystą oprawę. Aby zostać sklasyfikowanym należy pobiec co najmniej 4 razy.

CITY TRAIL ma charakter ogólnopolski. Poza Olsztynem, biorą w nim udział: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. W każdej lokalizacji od września 2017 do marca 2018 zorganizowanych zostanie sześć biegów, co daje sześćdziesiąt imprez w ciągu sześciu miesięcy.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Warto śledzić także profil imprezy na Facebooku.

Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Harmonogram imprezy:

» 8:30 – otwarcie biura zawodów
» 9:30 – 10:10 – biegi CITY TRAIL Junior
» 10:30 – zamknięcie biura zawodów
» 10:45 – wspólna rozgrzewka
» 11:00 – start biegu głównego

Opłaty startowe:

» 90 zł – karnet sześciu biegów – ze stałym numerem i chipem do pomiaru czasu
» 80 zł – karnet sześciu biegów w wersji standard
» 20 zł – jeden bieg przy płatności przez internet
» 29 zł – jeden bieg przy płatności w dniu zawodów
» 20 zł – karnet sześciu biegów CITY TRAIL Junior
» 5 zł – jeden bieg CITY TRAIL Junior przy płatności w dniu zawodów

Terminy imprez sezonu 2017/2018:

» 28 października
» 25 listopada
» 13 stycznia
» 17 lutego
» 10 marca

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl