Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
B-c | 2017-10-26 15:58 | Rozmiar tekstu: A A A

W Biskupcu wszystkie pierwszaki widoczne

Olsztyn24
Akcja profilaktyczna w Biskupcu (fot. B-c) | Więcej zdjęć »
Każdy uczeń pierwszej klasy szkoły podstawowej w gminie Biskupiec otrzymał elementy odblaskowe we wspólnej akcji burmistrza Biskupca i biskupieckiej policji.

W październiku burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski wraz z policjantami z Komisariatu Policji w Biskupcu odwiedzili wszystkie klasy pierwsze szkół podstawowych placówek publicznych i niepublicznych. Celem ich wizyt było zaznajomienie dzieci z podstawowymi zasadami zachowania się na drodze. Dzieci z przejęciem słuchały i dyskutowały o tym, którą stroną należy się poruszać gdy przy jezdni nie ma chodnika, czy mogą jeździć w samochodzie bez fotelika i czy zawsze trzeba być widocznym na drodze. Wszystkie pierwszaki otrzymały od burmistrza odblaski, które z chęcią od razu przypinały do plecaków i kurtek.

- To bardzo ważne, by dzieci zwracały uwagę na swoje bezpieczeństwo, a także przypominały o nim swoim rodzicom. Nasza akcja miała służyć uświadomieniu w przyjaznej, lekkiej formie o różnych, codziennych niebezpieczeństwach. Wybraliśmy kolorowe opaski odblaskowe i elementy do przypinania w różnych kształtach, by mieć pewność, że spodobają się najmłodszym i będą z nich korzystać – mówił inicjator akcji Kamil Kozłowski.
R E K L A M A
banner
- Na dzieciach robi wrażenie kwota mandatu grożącego za poruszenie się po zmroku poza terenem zabudowanym bez elementów odblaskowych. Przeliczają te 100 zł na lody, słodycze czy zabawki – śmieje się jeden się z policjantów odwiedzających szkoły w gminie asp. sztab. Tomasz Pijewski. – A mówiąc na poważnie: jednym z zadań policji jest prewencja i profilaktyka. Takie spotkania zapobiegają nieszczęściom.

Burmistrz Biskupca planuje powtórzyć i rozszerzyć tę akcję w przyszłości.


Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Lxx / 2017-10-27 11:03
Dobrze, że dostali, teraz trzeba im uświadomić i ich rodzicom aby to nosili. WIDZĘ KAŻDEGO RANKA MALUCHY NA PRZYSTANKACH POZA MIASTAMI ALE ODBLASKÓW NIE WIDAĆ NA ICH UBRANIACH.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl