Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
B-c | 2017-09-19 21:26 | Rozmiar tekstu: A A A

OSP w Biskupcu z nowym sztandarem

Olsztyn24
Uroczystość nadania sztandaru OSP Biskupiec | Więcej zdjęć »
Strażacy ochotnicy z Biskupca mają nowy sztandar. Uroczyście nadano go im 17 września.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele bł. Karoliny Kózkówny w Biskupcu, skąd poczty sztandarowe, pododdziały i zaproszeni goście przemaszerowali na Plac Wolności. Tu w obecności władz wojewódzkich, powiatowych i miejsko-gminnych odbyła się ceremonia pożegnania starego sztandaru i nadania nowego.

- Jako prezes oddziału Zarządu Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Biskupcu czuję dziś szczególną dumę. Druhowie, ludzie których znam, spotykają się dziś pod jednym sztandarem. Jesteście odważni, gotowi do niesienia pomocy nawet kosztem siebie. Zasługujecie na największy szacunek – mówił na uroczystości Kamil Kozłowski. – Jako burmistrz Biskupca czuję natomiast wdzięczność. Wiem, że mieszkańcy gminy mogą wam ufać. Dziękuję, że zapewniacie poczucie bezpieczeństwa. Możemy polegać na waszym poczuciu misji polegającej na ochronie drugiego człowieka, bywa że kosztem samego siebie. Zapewniam, że mieszkańcy miasta i gminy Biskupiec podziwiają wasz trud.
R E K L A M A
banner
Zgodnie ze zwyczajem, do drzewca nowego sztandaru jego fundatorzy wbijali pamiątkowe gwoździe. Wręczono odznaczenia dla zasłużonych druhów: złote, srebrne i brązowe medale „Za Zasługi dla Pożarnictwa”, odznaki „Strażak Wzorowy” i odznaki „Za wysługę lat”.

W kościele, w trakcie i na zakończenie uroczystości grała orkiestra dęta Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP z Lidzbarka Welskiego. Wystąpił także zespół taneczny The Shadows z Czerwonki. Zaprezentowano sprzęt strażacki i pojazdy ratownicze. Można było poczęstować się strażacką grochówką.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl