Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
B-c | 2017-10-20 11:23 | Rozmiar tekstu: A A A
Gala Biskupieckich Talentów

Biskupiec wyróżnił utalentowanych mieszkańców

Olsztyn24
Gala Biskupieckie Talenty (fot. archiw. UM Biskupiec - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Alicja Cygarowska, Ida Żabińska i Paulina Borzymowska będą otrzymywać stypendium artystyczne Burmistrza Biskupca. Tak zdecydowało niezależne jury podczas Gali Biskupieckich Talentów. Galę zorganizowano 18 października w Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu jako gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Dlatego na widowni znaleźli się dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy wszystkich placówek edukacyjnych z całej gminy.

– Zaprosiłem Państwa ramię w ramię, pracujących w publicznych i niepublicznych placówkach edukacyjnych, bo wiem, że jako całość kształtują Państwo charaktery uczniów z gminy, a tym samym naszą przyszłość – mówił na gali burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski. Przypominał też, że mimo zmian w polskim systemie oświaty nikt z nauczycieli w gminie nie stracił pracy. Wspomniał o termomodernizacji budynków szkół i przedszkoli, na którą gmina Biskupiec otrzymała 13 mln zł unijnego dofinansowania.  

Spotkanie w CKTiS było okazją do wręczenia nagród burmistrza dyrektorom, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi publicznych placówek oświatowych gminy Biskupiec, natomiast zarządzający szkołami i przedszkolami niepublicznymi otrzymali specjalne podziękowania.
R E K L A M A
banner
W drugiej części wieczoru przed zgromadzoną publicznością oraz jurorami prezentowała się jedenastka zgłoszonych wcześniej przez dyrektorów szkół najbardziej utalentowanych młodych ludzi z terenu gminy Biskupiec. Wystąpili: Alicja Cygarowska (gitara), Julia Kotwasińska (śpiew), Jakub Kałędek (klarnet), Amelia Kwiatkowska (śpiew), Ida Żabińska (wiersz), Anna Ochnio (śpiew), Karolina Gudaniec (prace plastyczne), Natalia Heichel (śpiew), Paulina Borzymowska (pianino), Anna Łokuciejewska (śpiew) i Oliwia Ciechacka (śpiew).

Ich prezentacji na scenie uważnie przyglądali się członkowie jury, którzy już wcześniej tego dnia w rozmowie z każdym z nominowanym do stypendium poznawali ich talenty. W komisji oceniającej biskupieckie talenty w tym roku zasiedli: Ewa Cichocka – jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci świata artystycznego Warmii i Mazur, wokalistka, aktorka związana z zespołem „Czerwony Tulipan”, Jolanta Niedziela-Chudzik – artystka, malarka mieszkająca w Raszągu, aktywizująca do działań artystycznych młodzież i starszych mieszkańców gminy Biskupiec oraz Jaromir Wroniszewski – aktor, współtwórca i członek kabaretu „Czyści jak łza”, twórca reportaży, słuchowisk, audiobooków i audycji radiowych.

W czasie obrad jurorów swój talent zaprezentował członek Krajowego Klubu Iluzjonistów – Łukasz Ogonowski. Uczestnik programu „Mam Talent” włączył w swój program widzów zgromadzonych w CKTiS.

Jurorzy wybrali najlepszą trójkę, która comiesięcznie przez cały rok 2018 będzie otrzymywać stypendium artystyczne w wysokości 300 złotych ufundowane przez Burmistrza Biskupca.

– To był niezwykle trudny wybór, wszystkie występy były wspaniałe – mówiła przewodnicząca jury Ewa Cichocka. – Jednak kierowaliśmy się tym, kto według nas jest już gotowy do dalszej drogi artystycznej – tłumaczyła.

Stypendium będą więc otrzymywać: grająca na gitarze Alicja Cygarowska, Ida Żabińska, która wyrecytowała własną poezję oraz grająca na pianinie Paulina Borzymowska. Stypendium ma ułatwić młodym artystom zgłębianie swoich pasji. O tym, jak bardzo te pieniądze przydają się w rozwoju przekonywali swoim występem zeszłoroczni laureaci stypendium artystycznego: Julia Łach, Olga Król oraz Piotr Gańko.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl