Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2017-10-27 20:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Poeta Dawid Staszczyk gościł w olsztyńskim MOK

Olsztyn24
Spotkanie z Dawidem Staszczykiem w Kamienicy Naujacka MOK | Więcej zdjęć »
Poeta Dawid Staszczyk z Warszawy był dzisiaj (27.10) gościem Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Spotkanie z cyklu „Seryjni poeci” odbyło się w przestrzeni informacji kulturalnej Kamienicy Naujacka.

Dawid Staszczyk, oprócz tego, że pisze wiersze, jest rusycystą – absolwentem filologii rosyjskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Publikował m.in. w „Akcencie”, „Arteriach”, „Blizie”, „sZAFie”, na stronach Fundacji na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza, „Odry”, „dwutygodnika”, „Wakatu”. Jego wiersze znalazły się również w Antologii debiutów poetyckich 2014 oraz w almanachu Lustra.

Debiutował w 2014 roku tomem Log out nominowanym do nagrody Złoty Środek Poezji. Kilkanaście dni temu ukazała się druga książka poetycka Dawida Staszczyka zatytułowana „Święto otwartych przestrzeni”. I wokół tej książki i zawartych w niej wierszy toczyła się dzisiejsza rozmowa w Kamienicy Naujacka. Całą rozmowę udostępnimy niebawem na nagraniu wideo.
R E K L A M A
banner
„Seryjni Poeci” to cykl spotkań promujących książki poetyckie wydane przez Wielkopolską Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Do tej pory w ramach cyklu odbyło się ponad 40 spotkań w całej Polsce, m.in. w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Toruniu. W ramach cyklu występowali poeci z całego kraju, m.in.: Andrzej Sosnowski, Mariusz Grzebalski, Adam Wiedemann, Jakobe Mansztajn, Kira Pietrek, Piotr Sommer, Małgorzata Lebda, Joanna Oparek, Maciej Melecki, Piotr Kępiński, Ewa Sonnenberg.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Spotkanie z poetą Dawidem Staszczykiem

27-10-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl